Yunanistan Sınır Kapısı

Yunanistan Sınır Kapısı İpsala, Türkiye Yunanistan Sınır Kapısıdır. Türkiye Yunanistan arasındaki diğer sınır kapısı, Pazarkule Sınır Kapısıdır. Türkiye Yunanistan sınırı, 212 kilometredir. Yunanistan, Türkiye’den ülkesine giriş yapacak kişilere kapı vizesi vermektedir.

Yunanistan Vizesi nasıl alınır? Yunanistan Vizesi 2022 Nasıl Alınır?

Yunanistan Sınır Kapısı Açıldı Mı?

Pandemi sebebi ile ülkelerin yapmış olduğu belirli kısıtlamalar söz konusudur. Ülkelerin büyük kısmı sınır kapılarını kapatmış ve vize işlemlerini durdurmuştu. 2021 yılında ise turist kabul etmeye devam eden Yunanistan sınır kapısı açmış ve Türk vatandaşlarına kapıda vize vermiştir.

Yunanistan sınır kapısı canlı yayın haberlerine göre 2021 yılında Yunanistan Sınır Kapısı açılmıştır. Türkiye’den Yunanistan’a seyahat etmek için seyahat amacınıza göre vize türüne başvuru yapabilir ve ülkeye geçiş yapabilirsiniz.

Yunanistan Sınır Kapısı Açık Mı?

Yunanistan sınır kapısı son dakika haberlerine göre Yunanistan Sınır Kapısını açmış ve turist kabul etmeye başlamıştır. Türkiye’den Yunanistan’a gitmek için vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemlerini geçici süreli durduran ülke, 2021 yılında vize vermeye başlamıştır.

Yunanistan, Türk vatandaşlarına kapıda vize veren ülkelerden biridir. Yunanistan Adalarına seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, kapıda vize uygulaması ile sınır kapısında belirli belgeleri teslim etmesi halinde vize alma hakkına sahiptir.

Kapıda vize almanız için pasaport, fotoğraf, gelir belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, maddi gelir beyanı, feribot bileti, otel rezervasyonu, vize başvuru formu belgeleriniz yanınızda olmalıdır. Yunanistan kapı vizesi, 15 günlük süre için verilen geçici vizedir.

Yunanistan Sınır Kapısı Türkiye

Yunanistan sınır kapısı Pazarkule, İpsala ve Uzunköprü Sınır Kapılarıdır. Pandemi sebebi ile sınır kapılarını kapatan Yunanistan, 2021 yılında sınır kapılarını açmış ve vize vermeye başlamıştır. Ülkeye yapacağınız kısa süreli ada seyahatleriniz için sınır kapısında vize alabilirsiniz. Bulgaristan kapı vizesi, 15 gün süreli seyahatler için verilmektedir.  

Yunanistan Sınır Kapısı Son Durum

Yunanistan sınır kapısı adı; İpsala, Uzunköprü ve Pazarkule’dir. Pandemi sebebi ile sınır kapılarını kapatan Yunanistan, 2021 yılında sınır kapısını açarak turist kabul etmeye başlamıştır. Ülkeye yapacağınız kısa süreli seyahatleriniz için kapıda vize uygulaması ile geçici süreliğine verilen turistik vize alabilirsiniz.  

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir