VFS Global Randevu Alamıyorum

VFS Global ile çalışmak isteyen ancak randevu alamayan birçok kişi bulunmaktadır. Randevuların alınamamasıyla beraber kişilerin, bilet tarihi yaklaştıkça stres oranı giderek artış göstermektedir. Ancak VFS Global randevu alamıyorum diyen kişilerin unutmaması gereken bu durumun tamamen Koronavirüs pandemisi dolayısıyla ortaya çıkan kısıtlamalar ile ilgili olduğudur.

Merkezlerde bir yığılma olmaması adına randevulara getirilen kısıtlamalar ile beraber kişilere sırayla randevu verilmeye devam etmektedir. Bunun yanında kişiler işlemlerinin birçoğunu internet üzerinden yapma şansına da sahiptir.

VFS Global Randevu Nasıl Alınır?

VFS Global randevu alamıyorum diyen kişilerin sıklıkla sormakta olduğu bu soru ile beraber kişilerin randevularını nasıl alacakları da oldukça büyük bir merak konusu olmuş durumdadır.

Bu konuda doğru bir şekilde başvuru yapılabilmesi adına kişilerin izlemesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Doğru vize türüne karar verilmesi
  • Başvurunun yapılması
  • Randevunun oluşturulması
  • Ücretlerin ödenmesi
  • Başvuru tarihinde merkezde bulunulması

İşlemlerin yarısından fazlasını online olarak yapılabilmesi kişiler adına oldukça faydalı bir çözüm yolu olmaktadır. Başvuruların tamamlanmasının ardından kişilerin yapmaları gereken işlemler resmi olarak sona ermektedir. Bu süreçten sonra kişilerin başvurularını takip ederek, sonucu beklemeleri gerekmektedir.

VFS Global Ne Yapar?

VFS Global vize başvuru işlemlerini profesyonel bir şekilde organize ederek kişilerin vizelerini almalarına yardımcı olmaktadır. Ancak bu günlerde VFS Global randevu alamıyorum diyen kişiler oldukça çoğunluktadır. Bu konuda kişilerin pandemi dolayısıyla randevu alımlarında, merkezde yoğunluk oluşmaması adına bir kısıtlamaya gidildiğini bilmeleri gerekmektedir.

Yurtdışına çıkmak isteyen kişilerin sahip olması gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler pasaport ve vizedir. Pasaport alma işlemleri, vize başvuru işlemlerinden çok daha basittir.

Vize başvurularının yapılabilmesi adına, seyahat edecek olan kişilerin bu süreci iyice öğrenip, doğru bir zamanlama ile beraber başvuru yapmaları gerekmektedir. Şayet kişilerin başvuru süreçleri çok erken ya da çok geç olduğu takdirde kişilerin alacakları vizenin bir anlamı kalmayabilmektedir.

Bunun yanında her vize türünün kendine ait olan belgeleri bulunmaktadır. Bu belgeler kişilerin vize alımlarında oldukça önemlidir. Belgelerin eksikliği ya da belgelerde bir yanlışlık olması durumunda kişilerin başvuruları iptal edilebilmektedir. Bu noktada kişiler vize başvurularını VFS Global’e bırakarak herhangi bir sorun yaşanmaması adına doğru adımlar atmaktadır.

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya’ya gitmek isteyen bir kişi vize türüne ait olan belgeleri eksiksiz bir şekilde bir araya getirmelerinin ardından yetkili makamlara sunularak kişilerin başvuru işlemleri tamamlanmaktadır. Bu süreçte kişiler herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerini güvenilir bir kuruma devredebilmektedir. Bu kurumlardan bir tanesi olan VFS Global ile beraber kişilerin başvurularının olumlu bir sonuca varabilme ihtimali çok daha fazla artmaktadır.

Polonya Vizesi nasıl alınır? Polonya Vizesi 2022 Nasıl Alınır?

VFS Global Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

VFS Global ile vize başvurusu yapan kişiler bu sürecin sonuçlanması 15 iş gününü bulabilmektedir. Ancak bu durum kişilerin belgelerinde herhangi bir sorun ya da vize almasına hiçbir engel olmayan kişiler için geçerlidir. Eğer konsolosluklar tarafından detaylı bir inceleme yapılmak istenirse vizenin sonuçlanması yaklaşık 1 ayı bulmaktadır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

One Comment

  1. Merhaba ofiide nasıl randevu ala biliriz bana iş davetiye geldi bir türlü randevu günüm beli değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir