CEZAYİR VİZESİ HAKKINDA

Cezayir vize isteyen bir ülke olarak Türk vatandaşlarının sıkça seyahat gerçekleştirmek istediği ülkelerdendir. Cezayir’e gitmenizin en basit yolu, vize işlemlerinizi sizin için takip edecek, bu süreçte sizlere deneyimleri sayesinde katkıda bulunacak bir danışman ile anlaşmanızdır. Yurtdışı seyahatleriniz için güvenebileceğiniz tek danışmanlık merkezi olan Vize Ofisi; Cezayir vizesine başvuru yapacağınız bu süreçte sizler için çalışmaktadır. Bu sektörde güvensiz ve de eksik bilgiler ile vize başvurularınızı yapabileceğini söyleyen yetkili olmayan kişilerden uzak durmalı ve de Vize Ofisinin Türkiye çapında ki başarılarını göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız.

Başvuruda bulunacak aday kişilerin; Cezayir vize başvuru tarihleriniz, başvuruda bulunacağı beyanları, doldurması gereken formları ve de banka hesabı ile kişisel belgelerinin içeriklerinin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi alabilecekleri birçok deneyimli Vize Ofisi çalışanı sizlerden gelen soruları destek hattı aracılığı ile yanıtlamaktadır. Vize Ofisi tamamen sizlerin vize başvurularının planlanması ve de takibi üzerinden çalışmaktadır. Sizin adınıza müracaatlarınızı planlayan temsilcilerle görüşmek için https://www.vizeofisi.com/ sayfasında yer alan tüm ülkeler içerisinden Cezayir’i seçtikten sonra; vize işlemlerinden ihtiyacınız olan işlemi seçerek, Vize Ofisinin sizden talep ettiği belgelere ulaşabilirsiniz.

Destek hattının yanı sıra; sorularınızı da direkt olarak paylaşabileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Yetkililere yapacağınız başvuru sayesinde hangi amaçla başvuru yaptığınızı belirterek; kendi vize başvurunuz için yapılması gereken ilk işi yapmış olursunuz. Şahısların başvuru yaptığı vize çeşidi; vize alıp, almamasını da etkilemektedir. Tatil yapmak isteyen bir kişi eğitim ya da oturum vizesine başvuru yapamayacağı gibi ticari işlerini sürdürmek için başvuru yapacak olan kişi de turistik amaçlı vize başvurusunda bulunamaz. Başvuru sahiplerinden istenen evrakların her biri kendi içerisinde özelleşmektedir.

cezayir

VİZE İŞLEMLERİ

Cezayir Turistik Vize İşlemleri ve Randevu:

Cezayir turistik açıdan bütün dünyanın ilgisini çeken bir ülkedir. Akdeniz’e olan kıyısı ile her sene Türk turistlerin akınına uğrayan bu ülkenin bir diğer adı da beyaz şehirdir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da diğer ülke vatandaşları gibi Cezayir Hükümeti tarafından uygulanan vize kriterlerine uymak zorundadırlar. Özel bir kültür karışımından oluşan bu ülkede tatilini geçirmek için sabırsızlanan herkes; başvurularını yetkili olan elçiliklere yapacaklardır.

Ayrıca vize almak için randevu da almak durumundadırlar. Vize Ofisi ile çalışmayı düşünen başvuru sahipleri bu ayrıntıları düşünmek zorunda değil. Çünkü danışmanınız sizin için bu süreci yönetecektir. Cezayir turistik vizesi müracaatları, Cezayir Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınır. Yine aynı kurumlar tarafından da sonucunuz açıklanır. Cezayir turistik vizesi müracaatları hakkında, Vize Ofisi deneyimlerinden yararlanmak için aşağıda ki belgeler ile beraber başvuru yaparak, danışmanınıza ulaşmanız gerekmektedir.

İşveren-Firma Sahibi: Kendine özgü bir tarihe sahip olan Cezayir için işverenler ya da firma yetkilileri turistik vize almak adına müracaatta bulunmak zorundadırlar. Müracaatlarını gerçekleştirmek isteyen başvuru sahiplerinden beklenen başvuru dosyası içeriği ile ilgili danışmanları detaylı açıklama gerçekleştirmektedir. Cezayir vize müracaatınızın sonucu ise 15 gün içerisinde tarafınıza ibraz edilmektedir. Başvurunuzu yapacağınız tarih ve de hazırlayacağınız dosya hakkında görüşme sağlamak ve de danışmanlık sağlamak amacı ile görüşeceğiniz yetkililer Vize Ofisi destek hattından sizlere yardımcı olmaktadırlar.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Sağlık Sigortası

Davetiye

Adli Sicil Belgesi

Dekont

İş Yerine Ait Ticaret Sicil Kaydı

Vergi Levhası

Faaliyet Belgesi

İmza Beyannamesi

Banka Hesabı

Özel Sektör Çalışanı: Tatilleri için seçtikleri ülke Cezayir olan özel sektör çalışanlarının en yakın tarihte seyahatlerini planlamaları gerekmektedir. Bunun nedeni ise başvuru yapacakları tarihi seyahatlerine yakın bir tarihte yapmaları gerektiğidir. Cezayir başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirilerek; sonuçlandırılmaktadır. Dolayısı ile başvurunuz onaylanırsa; vize süreciniz hemen başlamaktadır. Özel sektörde yer alan başvuru sahipleri, Vize ofisi danışmanlarına aşağıda ki belgeleri kargo ile göndererek Cezayir vizeleri için müracaatta bulunabilirler.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

İşveren Yazısı

SGK Dökümü

Maaş bordrosu

Kamu-Devlet Memuru: Güzel bir tatil için seçtiğiniz ülke Cezayir ise; vizenizin başlama tarihini ileri tarihli hazırlamayı ihmal etmeyiniz. Tüm vize müracaatlarının onaylanmasına istinaden süreç hemen başlar. Kamuda çalışmaya devam eden tatilciler; Cezayir müracaatları için maaş bordrosu, SGK giriş evrakı gibi bulundukları statü ile ilgili belgeleri de vize alabilmek için sunmaktadırlar. Her başvuru sahibi kendi başvuru dosyası içim bir dilekçe yazmalıdır. Dilekçe İngilizce olabileceği gibi Türkçe de yazılabilir. Dilekçenin yazımında Vize Ofisi çalışanlarından da destek isteyebilirsiniz. Başvurunuz için profesyonel bir isimle çalışmak istiyorsanız; Vize Ofisi’ni arayarak, ekstra hazırlamanız gereken belgeler hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

İzin Belgesi

Maaş Bordrosu

Sigorta Dökümü

Emekli: Cezayir turuna çıkmaya karar veren emekliler için Vize Ofisi bir belge listesi hazırladı. Bu listenin içerisinde bulunan evraklar; başvurunuzun ana detaylarını oluşturmaktadır. Cezayir Hükümeti; sizlerden güvenilir beyanlar ile ülkede konaklayabilecek maddi güçte olmanızı beklemektedir. Dolayısı ile form ve de dilekçelerde gerçek durumunuzu beyan edecek şekilde bilgilerinizi yansıtmalısınız. Vize Ofisi; Cezayir vizesi ve de diğer dünya ülkeleri için vize alımlarınızda danışmanlık hizmeti sunan kurumsal bir merkezdir. Emeklilerin de Cezayir tatilleri için başvuru dosyası oluşturmaları gerekmektedir.  

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Sarı Humma Aşı Kartı

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Maaş Hesap Özeti

Emekli Kartı

Serbest Meslek-Avukat-Mali Müşavir: Turistik gezileri için Cezayir’i seçen şahıslar; dosyalarında yer alacak vize talep formunda da, hazırlayacakları dilekçede de mesleklerinden bahsetmelidirler. Serbest meslekle uğraşan kişilerin de beyanları bu yönde olmalıdır. Konsolosluğun talep ettiği bu bilgiler ışığında sizin başvurunuzun güvenilir olup olmadığı, beyanlarınızın gerçeği yansıtıp yansıtmadığına dikkat edilecektir. Farklı meslek odalarına kayıtları olanlar; başvuruları için kayıt belgelerini de tedarik etmelidirler.  

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

İş Sözleşmesi

Oda Kaydı

Görevlendirme Yazısı

Görev Kartı

Faaliyet Belgesi

Ticaret Sicil Kaydı

Vergi Levhası

İzin Belgesi

Öğrenci: Cezayir’de farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyen kişilerin başvurularını kişiselleştiren en önemli şey, mesleki statüleridir. Vize talep formu içerisinde bulunan sorularda meslek alanı ilgili bölümde öğrenci olduğu beyanında bulunan kişiler, bu durumu en basit şekilde öğrenci belgelerini de başvuru dosyalarında bulundurarak kanıtlamalıdırlar. Öğrencilerin başvuruları için Vize Ofisi’ni aramaları yeterlidir. Dosyada bulunması gereken diğer evraklar ile alakalı aşağıda ki listeye başvurabilirsiniz. Her an değişebilir olan bize kriterleri için ise; danışmanınız yardımcı olmak için çalışmaktadır.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Öğrenci Belgesi

Muvaffakatname

Taahhütname

Ev Hanımı: Cezayir gerek mimarisi, gerekse sanatsal sokakları ile geçmiş bir tarihe ev sahipliği yapan özel mekânlardan birisidir. Turist olarak çok fazla sevilen rotaların başında gelen Cezayir için vize almaya çalışan ev hanımları sponsor belgeleri ile beraber başvurularını tamamlamalıdırlar. Vize almak için yapılan işlemlerin süründürülmesi; randevu alınması ve de eksik belge kontrolü için Vize Ofisi tüm ev hanımı olan başvuru sahiplerine destek olmaktadır.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Taahhütname

Sponsor Kimlik Fotokopisi

İşsiz-Sponsorlu: Çalışanların dışında; çalışmayan Türk vatandaşları Cezayir seyahatleri için başvuracakları izin dosyasında sponsor belgesi sunmalıdırlar. Sponsorlu başvuru sahiplerinin; sponsorlarının banka hesap özetleri ve de seyahatleri için ayrılmış olan en az 4.000 TL’lik hesaplarının da beyan edilmesi gerekiyor. Sponsor olacak şahıs, başvuru adayının akrabası olabileceği gibi herhangi bir kişi ya da kurumda olabilir.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Taahhütname

Sponsorun Kimlik Fotokopisi

Cezayir Ticari Vize İşlemleri ve Randevu:

Vize Ofisi aracılığı sayesinde; 2020 senesine uygun olan Cezayir ticari vizesi başvuruşunuzu gerçekleştirmeniz çok kısa bir süreci kapsayacaktır. Ticari vizeler için ön görülen süre; vize evraklarının tamamının temini, başvuru işlemleri ve de randevu aşamasını kapsamaktadır. Vize talep formu ile yazacağınız dilekçe için büyük özen göstermeniz gerekmektedir. Vize talebinde bulunduğunuz dilekçe ve de form örneklerine Vize ofisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca formları nasıl dolduracağınıza ilişkin; hem işverenler için hem de özel sektör çalışanları için Vize Ofisi danışmanları sizlerle özel olarak ilgilenmektedir.

Özel Sektör Çalışanı: Cezayir’de yapılması planlanan ticari bir görüşme ya da fuar katılımında bulunması gereken şirket sahipleri ve de çalışanları için Cezayir ticari vizesi kriterleri uygulanmaktadır. Özel sektör çalışanlarının kendi dosyalarında olması şart olan bir evrak varsa; o da ticari davetiye ile şirket yazısıdır. Her iki evrakın beraberinde; standart vize işlemleri için geçerli olan evrakların ve de mesleki evrakların da hazırlanması gerekmektedir. Ticari vize için işlemlerinin başlatılmasını talep eden adaylar Vize Ofisi destek hattından edinecekleri adrese; aşağıda sıralanmış olan evrakları göndermeleri beklenmektedir.

Pasaport

Dilekçe

Vize Başvuru Formu

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Ticari Davetiye

Ticaret Sicil Kaydı

Sigorta Dökümü

İşe Giriş Belgesi

Şirket Yazısı

Sicil Gazetesi Fotokopisi

Şirket Banka Hesap Dökümü

Görevlendirme Yazısı

Vergi Levhası

Faaliyet Belgesi

İşveren-Firma Sahibi: Cezayir sadece yaz ya da resmi tatillerin en çok aranan tatil adresi olmasının dışında; ticari anlamda da gelişimi ile birçok ülkenin çemberine girmiş durumdadır. Özel bir ülke olması ve de tarihi güzelliklerinin yanı sıra; yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başarmış bir ülke olarak vize kriterlerini yeniden değerlendirmeye gitmiştir. Özellikle şirket sahibi olan kişilerden gelen evrak dosyasında aşağıda ki belgelerin tamamının olması çok önemlidir. Vize danışmanınız ile birlikte başvuru dosyanızın hazırlık sürecini en problemsiz şekilde geçirmek için hemen iletişime geçin. Hazırlanacak evraklarına bir kısmını hemen elde edebileceğiniz gibi kimlerini ise; resmi dairelerden temin etmeniz gerekebilir.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

İmza Beyannamesi

Şirket Hesap Özeti

Ticari Sicil Kaydı

Ticari Davetiye

Faaliyet Belgesi

Vergi Levhası

Sigorta Dökümü

Cezayir Aile Ziyareti Vize İşlemleri ve Randevu:

Vize ofisi, kendilerine başvuruda bulunan kişiler için en uygun vize çeşidini seçmeleri ve de süreci sağlıklı yönetebilmeleri adına onlara yardımcı olmaktadır. Vize danışmanlığı alanında yıllardır hizmet veren ve de Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermeye devam eden merkez; aile ziyareti vizeleri için de sizlere en doğru başvuru modelini önermek için hazır. Aile ziyareti vizesi için Cezayir vize uygulamalarının yanından takip edilmesi, güncellenen bilgilerin kontrol edilmesi, belgelerinizin ona göre düzenlenmesi gerekmektedir. İşte bu işlemlerin tek tek sıralanması ve de kontrol edilmesi için danışmanızın sizlere refakat ederek; talep edeceğiniz vize için randevu başvurunuzu dahil sizler için halletmektedir.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Davetiye

Cezayir Transit Vize İşlemleri ve Randevusu:

Cezayir’e giriş yapmayı planlayan kişiler; başvurularının hangi nedenle gerçekleşeceğine vize talep formunda yer vermektedirler. Başvuru formunu dikkatlice okuyarak; başvurularının nasıl değerlendirilmesi gerektiğini buradaki bilgilerin belirleyeceğini unutmamalıdırlar. Cezayir’den sadece geçmek zorunda olan, konaklamak istemeyen kişilerin sadece transit vize işlemleri başlatması gerekmektedir. Transit vize işlemlerinizin başlatılması, ardından da randevunuz için müracaatınızın yapılması için destek hattından bilgilerinizi, kargo ile de belgelerinizi paylaşmanız gerekmektedir.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Transit Geçilecek Ülkeye Ait Vize Fotokopisi

Şoför Vize İşlemleri ve Randevusu:

Vize Ofisi için başvuru sahiplerinin doğru bilgiler vermesi, gerçek beyanlarda bulunması çok önemlidir. Özellikle vize talep formu; sizin hem hangi vize kategorisine girdiğiniz, hem de hangi sebeplerle vize almak istediğinizi belirlemektedir. Doldurmanız gereken soruların yanıtlarını, profesyonel danışmanınız ile belirleyebilirsiniz. Yetkililerin istedikleri formatta dolduracağınız başvuru formu sayesinde; şoför vizenizin başvurusunda ret cevabı alma ihtimalinizi çok aza indirebilirsiniz.

Pasaport

Vize Başvuru Formu

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

İş Veren Yazısı

Vize Ücreti ve Fiyatları:

Vizenizi resmi makamlara ileten Vize Ofisi, randevu alma, danışmanlık, vize hazırlık dönemi ve de sizi güncel uygulamalardan haberdar etmenin yanı sıra; seyahat sağlık sigaranız için de çalışma hazırlamaktadır. Vize ücretlerinin 2020 itibari ile değişiklik göstermesi beklenmektedir. Tüm vize çeşitlerinin kendi içlerinde ayrılan kolları; her başvuru sahibi adına özel olarak belirlenmektedir. Tüm danışmanlık hizmeti ile vize ücretinizi öğrenmek için Vize Ofisi’ne destek hattından bağlanabilirsiniz.

Vize Reddi:

Cezayir vizelerinin alınma amacı ile başvuru sahibinin belirttiği belgelerin aynı yönde benzerlik göstermesi beklenmektedir. Kişiler bu beklentiye cevap verebilecek beyanda bulunmalı ve de vize harçlarını verilen süre içerisinde yatırmalıdırlar. Vize Ofisi; sizleri vize reddi alma durumları hakkında uyararak, o yönde bir çalışma hazırlamanızı sağlamaktadırlar. Vize reddi ile karşılaşan adayların, yazılı olarak itirazda buluma hakları da bulunmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler:

Pasaport: Cezayir dönüşünüzde de en az altı aya kadar süresi devam edecek pasaportunuzu, son10 içerisinde almış olmanıza dikkat edilmektedir.

Vize Başvuru Formu: Cezayir başvuru formunu dolduran adaylar; diğer evrakları ile beraber Vize Ofisi yetkililerinden danışmanlık alabilmek için müracaatta bulunabilirler. Müracaatta bulunacak adayların tüm evraklarının eksik olmaksızın yeni tarihli ve de onaylanması gereken evraklarında onaylanması istenmektedir.

Dilekçe: Vize talep formunun yanı sıra; Cezayirli yetkililer bir de Cezayir elçiliklerine hitaben yazılmış olan bir dilekçe beklemektedir. Bu dilekçe öğreneğinde sizlerin seyahat amacınızın ne olduğuna ilişkin bir beyan bulunmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf: Zeminde beyaz tercih edilecek olan biyometrik fotoğrafınızı, elde olan fotoğrafınızdan da seçerek kullanabilirsiniz. Ancak kullanmak istediğiniz fotoğrafın güncelliği ve de daha önce vize işlemleri içeresinde kullanılmamış olması istenmektedir.

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus müdürlüğü aracılığı ile nüfus kayıt örneğinize sahip olabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası: Cezayir seyahatinizin başlaması için seyahat sağlık sigortanızı yaptırmayı gözden kaçırmamalısınız. Seyahat sağlık sigortanızın yaptırılması için yine danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

Banka Hesabı: Başvuruda bulunacak olan şahsın, ilgili bankasına giderek; hesap özetini yetkili imzası ve de kaşesi ile alamsı beklenmektedir. Bununla beraber; en az 4.000 TL bakiyeli olan şahsi bir hesapta sunmalıdırlar.

Taahhütname: Seyahate çıkacak olan başvuru adaylarının bir kısmı sponsor takviyesi ile bu tatili gerçekleştireceklerini beyan etmektedirler. Çalışmayanlar, ev hanımları ve de öğrencilerin mutlaka taahhütname sunmaları istenmektedir

Muvafakatname: Anne ya da babası yanında olmadan seyahat etmek isteyen reşit olmayan çocukların seyahate çıkabilmeleri için ailelerinin notere giderek muvaffakatname düzenlemeleri istenmektedir.

Adli Sicil Belgesi: Cezayir’de oturma, çalışma, tatil ya da diğer vize çeşitleri dahilinde bulunmayı isteyen kişilerin mutlaka adli sicil kayıtlarını almaları isteniyor.

Dekont: 2020 yılı Cezayir vizeleri harçları ile alakalı olarak zaten danışmanınız ile görüşerek bilgi almanız mümkün. Dolayısı ile vize ücretinizin yatırıldığına dair dekontunuzu da evraklarınızın içerisinde bulundurmalısınız.

İş Yerine Ait Ticaret Sicil Kaydı: Şirket sahibi olan Cezayir yolcularının, ticari statüleri ile ilgili durumlarını ticaret sicil kaydı ile tescillemeleri beklenmektedir.

Vergi Levhası: Şirket evraklarını beyan edecek olan kişilerden şirket çalışanları ve de sahiplerinin son döneme ait vergi levhalarını paylaşmaları önerilmektedir.

Faaliyet Belgesi: Şirketin hangi alanda faaliyet ettiğini gösteren faaliyet belgesi.

İmza Beyannamesi: İmza sirküsü olarak da adlandırılan belge; şirket imza beyanlarını ve de varsa şirket ortaklarının beyanlarını içermelidir.

SGK Dökümü: E-devlet profili olan Cezayir vizesi almak isteyen kişiler, bu profilden sigorta dökümlerine ulaşabilirler.

Maaş Bordrosu: Turistik gezileri için Cezayir vizesini almak isteyen kamu görevlilerinin maaş bordrolarının dosyalarının içerisinde olması istenmekte. Bu belgenin sunulma amacı; seyahatinizin finansını yapabilmenizdir.

Maaş Hesap özeti (Emekliler İçin):  Türkiye Cumhuriyeti emekli vatandaşlarının; emekliklerinin ispat yönünde sunacakları belgelerden birisi de emekli maaş hesaplarının özetidir. Maaş hesaplarını antetli kağıtta sunmalıdırlar.

Emekli Kartı: Beyanlarının altını çizmek isteyen emekli başvuru sahiplerinin hazırlayacağı dosyada ki bir diğer mesleki evrakta; emekli kartlarını kopyalarıdır.

İş Sözleşmesi: Serbest meslek sahipleri, dönemsel projelerde görev alan başvuru sahipleri; vize alamaya başvuracakları tarihler içerisinde sözleşmeli çalışmaya devam edebilirler. Bu durumu da iş sözleşmesi ile belgelemelidirler.

Oda Kaydı: Kamu ya da özel sektör haricinde; mesleki ve de ticari odalara kaydı bulunan kişilerin, oda kaydı belgelerini de başvuruları için temin etmeleri gerekiyor.

Görevlendirme Yazısı: Ticari bir organizasyonda, şirketi temsil etmek için Cezayir’de bulunacak kişilerin sunması gereken yazı antetli kâğıda basılmalıdır.

Görev Kartı: Kurum çalışanları, ticari vize dahilinde kendileri vize almak için harekete geçebilir. Vize Ofisi ise; bu tarz bir başvuru için görev kartı varsa şahısların ibraz etmelerini öneriyor.

Sponsor Kimlik Fotokopisi: Maaş bordrosu ya da banka hesabı beyanında bulunmayan, çalışmayan başvuru maliklerinin tatil ya da farklı amaçlara dayanan seyahatlerinin giderlerini karşılamaya gönüllü olan sponsorlarının kimlik fotokopisi mutlaka başvuruda yetkililere sunulmalıdır.

Ticari Davetiye: İş seyahatine çıkmak için Cezayir vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerde aranan bir diğer belge ise; ticari davetiyedir.

İşe Giriş Belgesi: Sigortalı çalıştığını iddia eden kişilerin sigorta başlangıçlarını beyan eden işe giriş belgesi, mesleki evraklar dahilinde yer almalıdır.

Şirket Yazısı: Cezayir’e gidecek olan şahsın çalıştığı firma tarafından, antetli kağıda basılması gereken kazı ayrıca kaşe ve de imza da taşımalıdır.

Davetiye: Aile birleşimi, turistik ya da aile ziyareti müracaatlarında bulunacak olan kişilere; Cezayir vatandaşları ya da Cezayir’de oturma izni bulunan bir kişiden davetiye gelmesi, yetkililerin daha olumlu bir değerlendirme yapmasını sağlayacaktır.

Transit Geçilecek Ülkeye Ait Vize Fotokopisi

Kabul Yazısı: Cezayir’e Erasmus’a katılarak gitmek isteyen Türk öğrenciler bu vizeyi almak için kabul yazılarını diğer üniversiteden temin etmelidirler.

Evlilik Belgesi: Vatandaşlık başvuruları ya da oturum başvuruları için gerekli olan belgeyi; Cezayirli bir vatandaşla evli olduğu beyanda bulunan kişiler sunmalıdır.

Doğum Belgesi:  Oturum vizeleri, vatandaşlık ve de aile birleşimi başvurularında beyan etmelisinizdir.

Erasmus Vize İşlemleri ve Randevusu:

Cezayir, turistlerin olduğu kadar öğrencilerinde bulunmak istediği sosyal olanakları gayet yüksek olan gelişmektedir ki bir ülkedir. Erasmus programı, Türk vatandaşlarının da katılabileceği bir değişim programıdır. Dolayısı ile vizenizi almanız halinde değişim programına katılmanız için herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Erasmus işlemleriniz sürerken, randevunuzun da alınması için Vize Ofisi’nden yararlanabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi

Dilekçe

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Sponsor Kimlik Fotokopisi

Muvaffakatname

Taahhütname

Kabul Yazısı

OTURUM:

Çalışma Vizesi Randevu ve Gerekli Belgeler:

 Cezayir sınırları içerisinde iş hayatına devam etmek isteyen, çalışmak isteyen her Türk vatandaşı; Cezayir çalışma vizesi almak için Vize Ofisi’nin verdiği danışmanlık hizmeti boyunca evraklarının hazırlanması, başvurularının takip edilmesi için başvuruda bulunabilir. Kişiler kendilerinden talep edilmesi muhtemel olan tüm evrakları; vize danışmanları vasıtası ile öğrenebilirler. Çalışma vizesini almak için randevu işlemlerinizin de olması gerektiği sürdürülmesini sağlamaktadırlar. Vize Ofisi ekibi; her vize sahibinin dosyası ile randevusu ile özel olarak ilgilenmektedir. Kendileri ile iletişim sayfasından iletişime geçebilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.  Çalışma vizesi almak isteyen vatandaşların aşağıda ki belgeleri sunması gerekmektedir.

Vize Başvuru Formu

Dilekçe

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

İş Sözleşmesi

Faaliyet Belgesi

Ticari Davetiye

Oturum Vizesi Randevusu ve Gerekli Belgeler:

 Cezayir oturum vizesi almanız için gerçekleştirmeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bu işlemler için ise; konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olan bir kişiden destek almalısınız. Yurt dışı seyahat sigorta ve de vize süreçlerini çok iyi derecede takip eden, uygulamaları sizler için uyarlayabilen Vize ofisi; Cezayir oturum vizesi randevusu İçin de sizlere öncelik tanımaktadır. Sıralı olarak form, dilekçe ve diğer evraklarınızı danışmanınız aracılığı ile Cezayir yetkililerine sunmak üzere; Vize Ofisi’ne sunabilirsiniz.

Vize Başvuru Formu

Dilekçe

Pasaport

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Davetiye

Mesleki Sertifikalar

VATANDAŞLIK:

Vatandaşlık Randevusu ve Gerekli Belgeler:

Cezayir vatandaşlığından yararlanmak için fırsat bekleyen Türk vatandaşları, bu ülkenin vatandaşı olabilmek için müracaatlarını elçiliklere yapmalıdır. Elçiliklere müracaat edecek kişilerin kılavuzluğunu ise; Vize Ofisi yetkilileri yapmaktadır. Vatandaşlık işlemleri boyunca, Cezayirli yetkililer her başvuru sahibinden farklı ve de şahsi beyanlarda bulunmalarını, neden vatandaşlığa geçmek istediklerini beyan etmelerini isteyecektir. Başvuru formunda yer vereceğiniz bilgilerden şaşamayarak, başvurunuzun devamında da aynı beyanların gerçekliğinin altını çizmelisiniz.

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Dilekçe

Biyometrik Fotoğraf

Banka Hesap Özeti

Nüfus Kayıt Örneği

Sağlık Sigortası

Adli Sicil Belgesi

Dekont

Evlilik Belgesi

Doğum Belgesi

Pasaport ve Kimlik İşlemleri:

Pasaportunuzun vize işlemleri için taşıdığı önem hayatidir. Geçmiş tarihli ya da seyahatinizin devam ettiği sürede temdit süresi dolacak olan bir pasaport ile sizlerin vize başvuruları onaylanmayacaktır. Vize işlemlerinizde yaşanması muhtemel olan sorunların önüne geçip gerekli önlemleri almak için pasaport ve de kimlik işlemleriniz hakkında Vize Ofisi’ne sorularınızı iletebilirsiniz.

Aile Birleşimi ve Randevusu:

Cezayirli aile üyeleri bulunan kişilerin, aile birleşimi için başvuruda bulunacakları alan Konsolosluklardır. Konsolosluklar, Türkiye’de ki yetkili acentelerin aracılığı ile gelen başvuruları da değerlendirmeye almaktadır. Vize Ofisi yetkili ve de uygulamalara hakim olan bir acente olarak aile birleşimi işlemlerinizde sizlere randevularınızı temin etmektedir.

KONSOLOSLUK:

Büyükelçiliği Ankara

Cezayir Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres:  Sancak Mahallesi Turan Güneş Bulvarı Yıldız 51/H  Çankaya/ ANKARA

Posta Adresi:   PK  06550  Çankaya/ ANKARA

Telefon:   0 312 442 61 42

Fahri Konsolosluğu İstanbul:

Cezayir İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Fahri Konsolos : Murat AKSU

Adres: ASC Hukuk Harmancı Giz Plaza Kat: 15 34410 Levent   Şişli/İSTANBUL

Posta Adresi:  PK  34410   Şişli/İSTANBUL

Telefon: 0 212 284 98 82

ÇALIŞMA:

Çalışma Vizesi ve Çalışma İzni:

 Cezayir’de çalışabileceğini düşünen Türk vatandaşları bu konuyu aydınlatacak bir dosya hazırlayarak, orada çalışmaları için hiçbir engel olmadığını ve de Cezayir’den kendilerine gelen davetiye sayesinde de kendi geçimlerini sağlayabilecek bir işte çalışacaklarını beyan etmelidirler. Böylece Cezayir çalışma izni alabilirler. Cezayir çalışma izni için başvurunuzu nasıl yapacağınız konusunda; Vize Ofisi’ne danışabilirsiniz.

FORM ve DİLEKÇE

Vize Talep Dilekçesi

Vize Formu

Ticari Vize Dilekçesi

Fotoğraf Ölçüleri

Ulusal Form

 

ŞUBELER

Ankara Vize Ofisi

Cezayir Ankara Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Antalya Vize Ofisi

Cezayir Antalya Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Bursa Vize Ofisi

Cezayir Bursa Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Gaziantep Vize Ofisi

Cezayir Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

İstanbul Vize Ofisi

Cezayir İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

İzmir Vize Ofisi

Cezayir İzmir Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Trabzon Vize Ofisi

Cezayir Trabzon Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Adana Vize Ofisi

Cezayir Adana Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Hatay Vize Ofisi

Cezayir Hatay Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

E-posta: info@vizeofisi.com

Mersin Vize Ofisi

Cezayir Mersin Vize Başvuru Merkezi

Telefon: 0850 228 29 53

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00

Cumartesi: 10.00-14.00

DUYURULAR

Vize Belgeleri 2020

 1. Vize Başvuru Formu
 2. Pasaport
 3. Biyometrik Fotoğraf
 4. Dilekçe
 5. Banka Hesap Özeti
 6. Nüfus Kayıt Örneği
 7. Seyahat Sağlık Sigortası
 8. Adli Sicil Belgesi
 9. Dekont
 10. İş Yerine Ait Sicil Kaydı
 11. Vergi Levhası
 12. Faaliyet Belgesi
 13. İmza Beyannamesi
 14. SGK Dökümü
 15. İzin Belgesi (Kamu Görevlileri İçin)
 16. Maaş Hesap Özeti (Emekliler İçin)
 17. Emekli Kartı
 18. İş Sözleşmesi
 19. Oda Kaydı
 20. Görev Kartı
 21. Sponsor Kimlik Fotokopisi
 22. Muvaffakatname
 23. Taahhütname
 24. Ticari Davetiye
 25. İşe Giriş Belgesi
 26. Şirket Yazısı
 27. Fuar-Seminer Katılım Kartı
 28. Şirket Hesap Özeti
 29. Davetiye
 30. Transit Geçilecek Ülkenin Vize Fotokopisi
 31. İşveren Yazısı
 32. Evlilik Belgesi
 33.  Doğum Belgesi
 34. Kabul Yazısı
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi