KANADA VİZESİ HAKKINDA

Kanada vizeleri bilindiği üzere farklı yolculuklar için farklı şekillerde verilmektedir. Kanada’da yaşayan yakınlarının yanına gidebileceğiniz gibi sadece eğitim amacı ile de Kanada’da bulunmak isteyebilirsiniz. Tercihiniz her ne olursa olsun Kanada’da bulunduğunuz zaman için vize almanız şarttır. Bu şartı yerine getirebilmeniz ise bazı prosedürlere harfiyen uymanıza bağlıdır. Kanada vizeleri başvuru esnasında sizlere kategoriler halinde sunuluyor. Seçtiğiniz kategori size en uygun olan kategori olmak zorunda. Bu zorunluluğun nedeni ise; sizin hazırlamanız gereken evrakları daha kolay bulabileceğiniz kategoriyi seçilmiş olmanızdır. Vize almak isteyen bazı vatandaşlar Kanada vize başvurularını bilinçsizce gerçekleştirdikten sonra; başvuruda bulundukları kategoriye uygun olan evrakları bir araya getiremiyorlar. Dolayısı ile Kanada vizeleri onaydan geçmiyor. Bu tarz bir durum ile karşılaşamamanız adına sizeler bilinçli davranarak; seyahat amacınızı en iyi şekilde ortaya koyan vizeye başvurmanızı öneririz. Kanada vizenizi alırken sizlere destek olmak ayrıca yardımcı da olmak adına Vize Ofisi olarak hazırız. Vize başvurusu hakkında yüzlerce hatta binlerce kişinin deneyimini birlikte tattığımızı ve de bu konuda size en büyük desteği size vereceğimizden kuşkunuz olmasın. Kanada’ya gidebilmeniz için Konsolosluğun sizden istediği her evrakı eksik bilgi olmadan ve de imzalayarak teslim etmeniz istenmekte. Kanada vize işlemleri sırasında kimi müracaat sahiplerinden aile bilgi formu da doldurmaları istenmektedir. Bu formun doldurulma amacı; aile bireylerinize ait bilgileri ön araştırma sırasında edinmek istemeleridir. Daha sonra ki süreçte ise; zaten Nüfus Müdürlüğü tarafından verilen evrakları dosyamızda bulundurmanız isteniyor.

Kanada

KANADA TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize Nedir: Kanada’da her yıl yüz binlerce turist, farklı turistik faaliyetlere katılıyor. Kanadının farklı eğlence hayatı ile tatilini geçirmek isteyen Türk vatandaşları için de Vize Ofisi bu ayrıcalığı onlara sağlıyor. Vize Ofisi desteğini hissederek, Kanada’da turist olarak konaklayabileceğiniz vizeyi almak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Kanada’da konaklayabileceğiniz bu izni almanızın yolu ise; turistik vize başvurunuzu geciktirmeden yapmanızdır.

Kaç Günlük Vize Alınabilir: Kanada turist vizesi başvuruda bulunan kişilere 6 aya kadar verilmektedir. Başvuru esnasında sunacağınız beyanlara göre bu süre şekillenmekte. Ayrıca Kanada turist vizenizi 10 sene içerisinde kullanma şansınızı da saklı tutabilirsiniz.

Nereye Başvurulur: Kanada turist vizesi başvuruları Kanada Konsolosluğu tarafından incelemeye alınmaktadır.

Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir:

Pasaport: Kanada’ya turist olarak yolculuk gerçekleştirmek için başvurunuzu 2019 senesinde yapıyorsanız; pasaportunuzun kullanılabilir tarihine dikkat etmenizde yarar var. Eğer başvurunuzu 2019 senesinde yapıyorsanız, pasaportunuzu en geç 2009 senesinden sonra almış olmalısınız. Turistik gezinizden dönüş tarihiniz de pasaportunuzun kullanım süresi açısından büyük öneme sahiptir. Kanada yolcuğunuzun sona ermesinin ardından altı aylık bir dönemi kapsayan geçerli tarihli pasaportlar Kanada yetkililerinin tercihleri olacaktır. Pasaportunuzda bulunan fotoğrafınızın kimliğinizde ki fotoğraf ile ve de sizinle benzer yanları olmaması ise; Kanada vizenizi alamamanızı sağlayabilir. Lütfen bu tarz başvurularınızı yapmadan önce fotoğraf ve de kimlik gibi önemli şeyleri güncelleyiniz. Evlilik yaptıktan sonra kimliği değiştiren kadın ve de erkeklerin pasaportlarında da gerekli değişiklikleri yapması gerekmektedir.

Kanada Vize Başvuru Formu: Vize başvurunuzu sunacağınız dosyanızda en büyük öneme sahip olan evraktır. Bu formu doldururken sizden istenen bilgiler; tamamen yetkililerin vize dosyanızda karşılaştırma yapacakları evrakları ortaya çıkartacaktır. Kimlik bilgileriniz, banka dökümünüz, seyahat tarihiniz, gidiş amacınız ve daha da fazlasına bu formda yer verilmektedir. Konsolosluk vize alıp-alamayacağınıza dair nihai kararı vermeden önce bu formu ve de bu formda ki beyanları doğru çıkartacak olan evraklarınızı inceler. 

Biyometrik Fotoğraf: Kanada’ya turistik vize alıp gitmek istediğinizi beyan edeceğiniz başvuru evraklarınızın yer aldığı dosya içerisinde 2 tane biyometrik fotoğrafa da yer vermelisiniz.

Ulaşım Rezervasyonları: Tatile gideceğinizi açıkça belirttiğiniz vize başvuru formunda; belirttiğiniz tarihlerde kullanılmak üzere alınmış uçak biletlerinin rezervasyonlarına ya da asıllarına bu başlık altında yer vermelisiniz. Ulaşım olarak kullanacağınız araç hangisi ise; o ulaşım ile alakalı Kanada’ya giriş ve de çıkış yapacağınız tarihlerde yolculuk yapacağınıza ait rezervasyon evraklarını almayı unutmayınız.

Finansal Yeterliliği Destekleyici Belgeler: Şahsi hesaplarınızı, şirket hesaplarınızı, tapu ve de kira gelirlerinizin yattığı hesapları, ruhsatları imzalı ve de kaşelenmiş şekilde sunmanız, sizin bu seyahate finansal açıdan müsait olduğunuzun en büyük göstergesidir.

Mesleki Evraklar: Sigortalı bir işte çalışan başvuru sahibi ve de emekli olan başvuru sahibinin birbirinden farklı evraklar hazırlaması gerekmektedir. Öğrenci olan başvuru sahibi ile ev hanımları da mesleki evraklar ile alakalı bölümlerde kendi durumları ile alakalı belgeler sunmalılar.

İkametgâh Belgesi

 Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Kanada turist vizenizi alabilmenizi için Türkiye’de ki soy bağalarınızı gösteren bu belgeyi sunmak zorundasınız.

Seyahat Sağlık Sigortası: Vize Ofisi size seyahat sağlık sigortanızın nasıl olması gerektiğini ve de bu seyahat sağlık sigortasını hangi süre zarfında yaptırmanız gerektiği detaylı bir şekilde anlatabilir.

Seyahat Planı: Seyahat planı turistik vizeler kapsamında özellikle başvurulan bir yazıdır. Bu belgede sizden basit ancak detaylı bir anlatım beklenmektedir. Kanada’da turist vizesi aldıktan sonra; günlerinizi nasıl geçireceğinizi bu planda detayları ile beraber anlatmanız gerekiyor.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Kanada, turistler için vizeye yapılacak başvuruların; yolculuktan bir ay kadar öncesinde bildirilmesini talep ediyor.

Ne kadar Sürede Çıkar: Kanada’da harika günler geçirmenizin tek yolu olan Kanada turist vizeniz;3-15 gün içinde çıkmaktadır.

TİCARİ VİZE ALMAK İÇİN YAPILAN İŞLEMLERİ

Ticari Vize Nedir: Kanada ticari vizesi almanız gereken bazı durumlar olabilir. Bu durmaların en önemlisi ise iş hayatınızı yakından ilgilendirecek olan durmalardır. İş hayatınız gereği Kanada’da bulunmanız gerekebilir. İş ortağınızı ya da Kanada’da yapılan bir uluslararası seminere, fuara, sempozyuma katılım sağlamak isteyebilirsiniz. İş hayatınızı mesleki kariyerinizi yakından etkileyecek olan Kanada yolculuğunuz için Kanada ticari vizesi almanız şarttır.

Kaç günlük alınabilir: Kanada hükümeti, vize almak için başvuruda bulunan her vatandaşa maksimum 180 gün izin vermekte. Onaylanan vizenizin son tarihinden önce ülkeden çıkış yapabilecek şekilde yolculuğunuzu ayarlamalısınız.

Nereye Başvurulur: Kanada’da bulunup; iş veya mesleğiniz ile alakalı bir takım görüşmelere, işbirliklerine katılmanız için Kanada Konsolosluğu’nun iznine ihtiyacınız var.  Sanayi ya da ticaret ile alakalı etkinliklerde yer almak adına; Türkiye’de ki Kanada Konsolosluğu’ndan 3 aylık konaklamalı vizenizi alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir:

Pasaport: Kanada’da bulunmanız gereken süre için başvuru yaptığınızda, yetkililerin ilgileneceği ilk belgeniz kesinlikle pasaportunuz olacaktır. pasaportunuzda ki bilgiler ile kimlik kartınızda ki bilgilerin tutarlı olması, kimliğinizde (boşanma-evlenme-soyadı değişikliği-yaş değişikliği) yapmanız gereken bazı değişiklikleri, pasaportunuzda da yapmanız gerekmekte. Güncelleme süresi geçmiş olan pasaportlar ile vize başvurusunda bulunamazsınız.

Kanada Vizesi Başvuru Formu:  Kanada’da seyahat etme amacınızın ne olduğunu, hangi tarihler içerisinde Türkiye’den ayrılarak iş seyahatine çıkacağınıza bu yazınızın içerisinde yer vermelisiniz. Form sorulardan oluşmaktadır. Ancak görüş ve de açıklama kısımları da mevcuttur. İşaretlediğiniz yerleri ve de yazdığını şeyleri iyi değerlendirerek yapmanızda fayda var. Bu formda ki beyanlarınız sizin asıl yanıtlarınızı oluşturmaktadır. Vize kontrolünüzü gerçekleştirecek olan görevliler bu formda yazan şeylere dikkat edecektir.

Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğrafların birçoğu yanlış boyut yüzünden yetkililer tarafından kabul edilmiyor. Kanadalı yetkililerin vize başvurusunda bulunan kişilerden beklediği biyometrik fotoğraf boyutları 3,5*4,5 cm’dir.

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Mesleki Evraklar: Çalıştığınız yeri temsilen Kanada’da bulunmanız gerebilir. Bu tarz bir durumda öncelikle iş akdinizi, iş başlama evrakınızı, sigorta belgeniz, hizmet dökümünüzü, şirket belgelerini vize başvurunuzda sunmayı ihmal etmeyiniz. Kendi sahibi olduğunuz firmayı temsilen bir fuar ya da iş gezisi için Kanada’ya davet edildiyseniz; şirketinize ya da yaptığınız işe dair sunabileceğiniz evraklar olmalı. Bu evraklar sizin vize başvuru formunda ki beyanlarınızın doğruluğunu kanıtlayacak olan resmi evraklar olmalı. İmza sirküsü, ticaret odası sicil kaydı ticaret gazetesi, şirket faaliyet evraklarını, şirket teminatları gibi belgeleri dosyanızda sunmalısınız.

İş Veren Yazısı: İşveren yazısını amirinize, birim sorumlunuza ya da direkt olarak çalıştığınız yerin sahibine yazdırmalısınız. Yetkili kişi kendi beyanları ile sizin iş için yurt dışına çıktığınızı beyan edebilmelidir. Belirttiğiniz tarihler ile örtüşen bir tarih çizelgesi sunarak, sizin o tarihler arasında işten izinli olduğunuza ve de geri dönüş tarihinizin belli olduğuna da yazısında yer vermelidir. Bu yazı tamamen Kanada Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Ticaret vizesi kapsamında istenen belgelerin en önemlilerinden birisi de bu belgedir. Özellikle çalışan kişinin işe dönüş tarihi yetkililer tarafından dikkatle incelenmektedir.

Maddi Durumu Gösteren Belgeler: Maddi durumunuzu belgelemeniz istenecek olan bu süreci iyi yönetebilmenizin iki alternatifi vardır. Birincisi tüm evrakların doğruluğunu ve de beyanlarınızın ne kadar sağlıklı olduğunu yaşayıp öğrenmek, diğer alternatif ise; bu süreçte Vize Ofisi’nden destek almaktır. Maddi durumunuzu gösteren belgeler de en çok hata yapılan belgelerdendir. Banka hesap dökümü ile karıştırılan maddi durumu gösteren belgeler, sık sık vize sahiplerinin eksik belge hazırladıkları gerekçesi ile vizelerini almalarına neden olmaktadır. Maddi durumu gösteren belgeler; maaş bordolunuz, tapunuz, ruhsatınız, kira geliriniz ya da farklı bir maddi gelirinizi gösteren belgelerdir.

Otel Rezervasyonunu Kanıtlayan Belgeler: Kanada’ya gideceğiniz gün ile Kanada’dan ayrılacağınız tarih aralığını kapsayan bir rezervasyona ihtiyacınız var. Eğer yapacağınız konaklamaya dair herhangi bir belge sunamazsanız; ticari vize başvurunuz eksik belge yüzünden reddedilecektir. Tüm başvuru sahipleri konaklayacakları otelin konaklama rezervasyonlarını kendi isim ve de soy isimlerine uygun olarak yapıldığından, tarihlerin doğru şekilde kaydedildiğinden emin olmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası: Kanada ticari vizesini almanızı sağlayacak olan bir diğer koşulda; seyahat sağlık sigortası almanızdır. Bu seyahat sağlık sigortasını almanızı sizin lehinizedir.

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfusu Kayıt Örneği

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Ticari işler ve de mesleki seminerler kapsamında gidebileceğiniz Kanada geziniz için vize başvurunuzu geciktirmeyiniz. İlgili başvuruyu gitme tarihinizden önce ki 20 gün içinde başlatmalısınız

Ne kadar Sürede Çıkar: Kanadan ticari vizeler için başvuru yanıt süresi; 8-20 gün olarak belirlenmektedir.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir: Kanada’da yaşayan ya da okuyan arkadaşlarınızı, ailenizi ziyaret etmeniz sadece bir davetiye kadar uzağınızda. Kanada’da bulunan yakınlarınızın yanına gidebilmek ve de onlarla beraber olabilmek için Vize Ofisine güvenerek; aile ve arkadaş ziyareti vize işlemlerinizi başlatınız.

Kaç Günlük Alınabilir: Kanada aile, arkadaş ziyareti için alabileceğiniz en yüksek süre altı aydan fazla değildir. Bu süre direk altı ay olarak size verilmez. Sizin talep ettiğiniz süre üzerinde, yetkililer bir süre belirleyerek vizenizi oluştururlar.

Nereye Başvurulur: Kanada’ya ailenizi ziyaret etmeye giderken başvurularınızı Konsolosluğa yapmanız gerekmektedir.

Gerekli Evraklar Nelerdir           

Pasaport:  Tüm ülkelerde geçerli olan pasaport kriteri bu ülke için de geçerlidir. Kimliğinizde ki kişisel vatandaşlık bilgileriniz ile yetkililere sunduğunuz pasaportunuzda ki vatandaşlık bilgileriniz eşleşmelidir. Bununla beraber pasaportunuzu güncellediyseniz ya da önce ki pasaportunuzun boş sayfası kalmadıysa; onu da ilgili dosyada sunmanız gerekmektedir. Yeni ve de eski pasaportlarınız yanınızda olmalıdır.

Tam Tekmil Nüfus Kayıt Örneği

Kanada Ziyaret Başvuru Formu: Elinize davetiyenin geçtiği andan sonra yapmanız gereken ilk resmi başvuru bu olmalı. Bu davetiyeye cevap vermek yani Kanada’ya misafir olarak gitmek amacı ile bu formda gerçek beyanlarınıza yer vermeli ve de tüm samimiyetiniz ile doldurmalısın.

Biyometrik Fotoğraf

Ne zaman başvurmak gerekir:  Aile ve arkadaş ziyareti yapabilmek için Kanada’ya uçmanız gerekiyorsa; ilgili yolculuktan önce başvuru yapmalısınız. O büyük gün ile başvuru tarihiniz arasında en az 2 hafta olmalıdır.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: Kanada’ya herhangi bir yere giderken yolunuz düşmüş olabilir. Uçakla aktarma yapacak olabilirsiniz ya da karayolu ile bu ülkeden geçmek isteyebilirsiniz. Her iki durumda da amacınız sadece transit olarak Kanada’dan geçiş yapmaksa; transit vize almalısınız.

Kaç günlük alınabilir: Transit geçişler ile alakalı vizeler günlük olarak ya da aylık olarak verilmiyor.

Nereye Başvurulur: Bu vize türü için de başvurularınızı Kanada Konsolosluklarına yöneltebilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Pasaport: Kanada transit vize işlemleri diğer vizelerden biraz farklı yürütülmektedir. İlgili mevzuatı öğrenmek için Vize Ofisi ile iletişime geçebilir, yeni gelişmeleri öğrenebilirsiniz. Kanada transit vize alarak, yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Ülke Beyanı: Ülke beyanında bulunamazsanız, transit vize başvurularınız asla işleme alınmaz. Transit vize almanızın asıl nedeni zaten yolculuk yapacağınızı ülkeye geçiş için Kanada’yı kullanmaktır. Ancak geçiş yapacağınız ülkeyi belgelerle ortaya koymalısınız.

Gideceğiniz Ülkeye Dair Uçak Bileti Rezervasyon Örneği: Eğer havayolunu kullanmayı tercih ettiyseniz; Kanada’da geçmek zorunda olduğunuz ülkenin uçak biletinin aslını ya da fotokopisini sunmalısınız.

Biyometrik Fotoğraf

Seyahat Sağlık Sigortası:Transit vizesi ve de diğer vizelere başvururken bu sigortayı yaptırmak zorunda oluşuşunuzun yanı sıra; seyahat kapsamında yaşamanız muhtemel olan bazı durumların da sigorta kapsamanda olması sizin açınızdan da güzel bir durumdur.

Banka Hesap Belgesi: Başvurunuzu yapmadan önce adınıza hazırlanmış olan bir vadeli ya da vadesiz hesapta 5 bin TL olmasına da dikkat etmelisiniz. Tüm Kanada vizesi almak isteyen kişilerin kendilerine ait şahsi hesaplarında bu meblağdan az bakiye olmaması özellikle belirtilmektedir. Finansal durumunuz açısından, vize başvurusu yapan şahıslarda bu aranan bir özelliktir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Transit vize başvurularını, gitmek istediğiniz ülkeye hareket etmeden 20 gün kadar önce yapmalısınız.

KANADA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Nasıl Kanada Vatandaşı Olunur: Vatandaş olarak Kanada’yı seçmek isteyen herkes; kanada vatandaşlık işlemelerini yerine getirmelidir. Vatandaşı olacağınız ülke ile ilgili ya bir kan bağı ya da bir soy bağınızın bulunması sizi direk olarak vatandaşlık işlemlerine götürür. Ancak soy ya da kan bağınız olmadan da gerekli evrakları toplayıp, yapılması gerekenleri yaparsanız vatandaşlık başvurunuz kabul edilebilir.

Kanada Vatandaşlığına Geçiş İçin Gerekli Evraklar: Kanada doğum kaydınız, nüfus cüzdanınız, pasaportunuz, nüfus kayıt örneğiniz, eğitim belgeleriniz, evlilik cüzdanınız, mesleki belgeleriniz ve de diplomalarınız, banka hesaplarınız, ek gelir belgeleriniz ve de diğer özel belgelerinizi sizden talep edildiği süre içerisinde hazırlamalısınız.

Ne zaman Başvurmak Gerekir:  Vatandaşlık başvuru işlemleri resmi tatiller dışında Kanada Konsolosluğundan gerçekleştirilmektedir.

ERASMUS VİZESİ

Nedir: Kanada her yıl yüzlerce öğrencinin değişim programlarında seçtiği üniversitelerin olduğu bir ülkedir. Üniversitelerin değilim programlarını kullanarak Kanada’ya gelmek isterseniz; Erasmus vizesi almanız lazım.

Kaç günlük alınabilir: Erasmus programları bir veya iki dönemi kapsadığı için vizeler de o dönem kadar verilmektedir.

Nereye Başvurulur: Erasmus vizesi almanızın için Kanada Konsolosluğu’nu tercih etmelisiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Biyometrik Fotoğraf: Yeni çekilmiş 3,5*4,5 cm fotoğraf.

Diploma Aslı

Pasaport: 2009’dan eski tarihli pasaportlar kabul edilmeyecektir. Pasaportunuzda deforme olmuş alanlar olmamalı. En azından vize işlenmiş ya da kimlik bilgilerinizin bulunduğu alanlara dikkat etmelisiniz. Yırtık sayfası olan pasaportlar işlem sırasında sizlere farklı sorunlar çıkartabilir.

Hibe ya da Sponsor Belgesi

Kanada Vizesi Başvuru Formu: Formda yer alan sorulara Kanada’ya gitme amacınızın ne olduğunu işaret eden yazıtlar vererek doldurmalısınız. Vize Ofisi bu konuda en etkili isimdir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Erasmus başvurusu için yolculunuzun son 1 ayında başvurabilirsiniz.  

KANADA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Nedir: Ailelerin aynı yerde yaşaması adına Türk vatandaşların alabileceği vize. Kanada’da yaşayan eşiniz, anneniz, babanız ya da çocuğunuzun daveti üzerine bu vize ile Kanada’ya gidebilirsiniz.

Kaç günlük alınabilir: Vizeler toplamda bir yıllık bir süre için verilmektedir. Daha sonra bu süre güncellenebilir.

Nereye Başvurulur: Aile birleşimi başvurularınız için Türkiye’de bulunan Kanada Konsolosluğu’na gitmelisiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Başvuru Formu: Başvuru formunda kendiniz ile alakalı kişisel bilgilere yer verirken, aile birleşimi yapmak istediğiniz Kanada’da yaşan kişilere dair bilgilere de yer vermelisiniz.

Pasaport: İlgili fotoğraflarda aranan nitelikleri öğrenmek amacı ile Vize Ofisi’ne ulaşabilirsiniz. Fotoğrafları çektirirken herhangi bir gözlük ya da yüzünüzün tanınırlığını azaltabilecek bir aksesuar kullanmamalısınız.

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Nüfus Kayıt Örneği

Biyometrik Fotoğraf

Ne zaman başvurmak gerekir: İlgili evraklarınızı tamamladıktan sonra ki başvuru sürecini iyi değerlendirmelisiniz. Birleşim planınıza göre en geç 3 hafta içinde başvurunuzu iletmelisiniz.

OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

Nedir: Kanada’da farklı iş koşullarından yararlanmak için oturma ve çalışma izni almalısınız. İzne başvurmak için vize başvurunuzu Vize Ofisi’nden yürütebilirsiniz.

Kaç Günlük Alınabilir: Oturma izni Kanada’da 6 ay veya 1 sene şeklinde başvuru sahiplerine verilmektedir.

Nereye Başvurulur: Kanada’nın, Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan konsoloslukları başvurularınızı kabul etmekte. Aynı şekilde Vize Ofisi’ne de başvurabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir

Vize Başvuru Formu: Oturum ve çalışma istediğinizi formda ki soruları yanıtlayarak belirtmelisiniz.

Pasaport

Banka Hesap Dökümü:  Banka hesap özetinizi ile alakalı olarak;  hesabınızla alakalı bu evrakı geçmişe dönük istemelisiniz. Başvuru tarihinden 3 ay geriye giderek bir hesap özeti sunmanız yeterlidir. İlgili hesap özeti, müşterisi olduğunuzu bankanın antetli kağıdına basılmalı ve banka yetkilisinin yetkili kaşesi ve imzası ile sizlere temin edilmelidir. Bu evrak sizin maddi durumunuzun, Kanada seyahati için elverişli olduğunu göstermektedir.

Biyometrik Fotoğraf

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus Müdürlüğü’nden alınmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Ne zaman başvurmak gerekir: Başvurunuzu en geç yolculuğunuzdan 1 ay kadar önce yapmalısınız.

VİZE REDDİ

Nedenleri Nedir?

Vize reddi Kanada başvuru yapacak olan kişilerin en çok sorduğu sorulardan birisidir. Vize reddi kimi zaman fark edilmemiş bir hata, kimi zamanda eksik bilgiler yüzünden karşılaşılan bir durumdur.

İtiraz Hakkı: Kanada Konsolosluğu’na, vizenize dair cevabınız geldikten sonra itirazda bulunabilirsiniz.

İtiraz Şekli: Vize başvurunuzun kabul edilmemiş olduğu size beyan edildikten sonra; itiraz mektubu gönderebilirsiniz.  

Ücret İadesi var mı?

Kanada vize başvurunuz kabul edilmezse eğer; herhangi bir iade ya da ödeme yapılmamaktadır.

VİZE ÜCRETLERİ

Vize ücretleri geçen yıl olduğu gibi bu senede yine farklı şekillerde başvuru sahiplerine sunulmaktadır. Her ülkeye, hatta her vize başvurusuna ait vize ödeneği farklıdır. İlgili harç ve de ödenekler ile alakalı görüşme yapabileceğiniz deneyimli danışmanlık Vize Ofisi’dir.

 

KONSOLOSLUKLAR

 Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

 

 Kanada vizeleri, Kanada turist vizesi, Kanda ticari vizesi, vize reddi

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi