Kanada Vize Form ve Dilekçe (Ücretsiz)

Kanada vize formu, vize başvuru formu ve aile bilgi formu olmak üzere 2 farklı şekildedir. Aile bilgi formu da vize başvuru formu ile beraber sunulmalıdır. Aile bilgi formu sunulacağı için, nüfus kayıt örneklerinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği olması tavsiye edilir.

Ayrıca, tüm başvuru formlarında olduğu gibi Kanada vize formunun da eksiksiz ve doğru olacak şekilde doldurulması gereklidir. Başvuru formunun yanlış veya eksik bilgi içermesi vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Vize başvuru formunu doldurtan sonra ise bir çıktısını almalı ve diğer evraklarla beraber konsolosluğa sunmalısınız. Vize başvuru formunu doldurtan sonra imzalamayı unutmamalısınız.

Kanada Vize Form ve Dilekçe 2021

Kanada Vize Formu ve Ücretleri

Kanada vize ücretleri 2021 itibariyle şöyledir;

  • Kısa Süreli Vize Başvuruları (Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Kısa Süreli Dil Okulu vizesi) için harç bedeli 100 CAD, Biyometrik işlem kayıt bedeli 85 CAD’dır.
  • Uzun Süreli Eğitim Vize Başvuruları: Harç bedeli 150 CAD, Biyometrik işlem kayıt bedeli 85 CAD’dır.
  • Çalma İzni için Vize Başvuruları: Harç bedeli 155 CAD, Biyometrik işlem kayıt bedeli 85 CAD’dır.

Yukarıda belirtilen ücretler 2021 yılı itibariyle Kanada konsolosluğunun belirlediği rakamlardır. Yıl içinde rakamlar değişebilir.

Kanada Vize Formu ve Ortak Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kanada vize başvurusu için gerekli bir dizi evrak vardır, aşağıda belirtilen evraklar tüm Kanada vizeleri için ortaktır.

  • Kanada Vize Başvuru Formu: Başvuru formu eksiksiz ve doğru olmalıdır, forma Kanada konsolosluğunun resmî sitesinden ulaşabilirsiniz.
  • Aile Bilgi Formu: Aile üyeleri hakkında bilgi içeren formdur, söz konusu forma Kanada Konsolosluğunun resmî sitesinden ulaşabilirsiniz.
  • Geçerli Pasaport: En az 2 sayfası boş olmalı ve pasaportun geçerlilik süresi gidiş-dönüş tarihinizi karşılamalıdır.
  • Kimlik Fotokopisi
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf: Kanada konsolosluğunun kriterleri karşılayan bir fotoğraf olmalıdır.
  • Otel ve Uçak Rezervasyonu
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Yukarıda belirtilen evraklar tam ve eksiksiz olarak konsolosluğa sunulmalıdır. Evraklardan herhangi birinin eksik olması başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir.

Kanada Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Vize başvurunuzun sonuçlanması, konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Ancak genelde vize başvurularının 15 ile 35 gün içerisinde sonuçlandığını söyleyebiliriz.

Kanada Vize Başvurum Reddedilirse Başvuru Ücretini Geri Alabilir miyim?

Başvurunuzun reddedilmesi durumunda başvuru aşamasında harcadığınız ücretleri geri almanız mümkün değildir. Bu sebeple vize için gerekli kriterleri karşıladığınıza emin olduktan sonra vize başvurusunda bulunmalısınız.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir