Kanada Vize Ücreti – Konsolosluk Harçları

Kuzey Amerika’nın yüz ölçümü bakımından en büyük ikinci ülkesi konumunda yer alan Kanada’ya çeşitli amaçlarla seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Doğal güzellikleri keşfetmek ve çeşitli nedenlerle ülkeye giriş yapabilmek için sizler de gerekli evrakları hazırlamalısınız. Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden hızla iletişime geçerek tüm yanıtları elde edebilirsiniz.
 • En hızlı şekilde adım atabilmek ve ofislerimiz üzerinden sorularınızın yanıtlarını alabilmek için hemen adım atabilirsiniz. Seyahatlerinizi gerçekleştirmeyi düşündüğünüz tarihleri aksatmadan en erken süreçlerde adımlarınızı atmanıza olanak veriyoruz.
 • Tüm evrakların listesine ulaşarak, sıralı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde başvurularınızın hızla gerçekleştirileceğini görebileceksiniz. Evraklarınızı teslim alacak olan ekiplerimiz, konsolosluğa teslimini gerçekleştirecektir.
 • Diğer yandan süreçlerin takipçisi olacak ekiplerimizin tüm sorularınıza yanıt vereceğini ve olumlu geri dönüşleri gerçekleştireceğini görebileceksiniz.
 • Vize Ofisi uzmanlarımıza telefon veya mail üzerinden ulaşarak tüm sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz. Kanada vize evrakları arasında yer alan vize ücretlerinin dekontlarına dair evrakları sunmanız istenecektir. Vize ücretlerini 2021 yılında geçerli olan tarifeler üzerinden yatırmanız gerekmektedir.
 • Geçmişte çeşitli kurum ve kuruluşların tahsil ettiği vize ücretleri, günümüzde online olarak alınmaktadır. 2017 yılından bu yana online olarak tahsil edilmekte olan vize ücretleri hakkında bilgilere hızla ulaşmanızı sağlıyoruz.

Kanada Vize Ücreti 2021 Güncel Liste

Kanada Vize Ücretleri 2023

Vize türlerine göre değişen harç bedellerine ek olarak biyometrik işlemler için kayıt bedelleri ve danışmanlık hizmetleri talep edilecektir.

 • Kısa süreli olarak alabileceğiniz turistik, ticari, aile ziyareti veya kısa süreli dil okulu vizeleri için farklı rakamların talep edilebileceğini unutmamalısınız. Diğer yandan uzun sürelü vizelerde veya çalışma izni başvurusunda fiyatların artabileceğini aktarmaktayız. 100 CAD ile başlayan rakamların toplamda 267 USD’ye kadar çıkabileceğinin altını çiziyoruz.
 • Vize ofisi merkezlerimizin desteklerini alarak ilerlemenizin ardından güncel bilgilere ve evraklara ulaşmanıza olanak verilecektir. 2021 yılında sizlere özel olarak tanımlanacak muafiyetlere ve indirimlere yönelik detaylara ulaşabilirsiniz.
 • Bizleri arayarak veya mail üzeirnden sorularınızı hızla ulaştırmanız ve yanıtları kısa sürede almanız mümkün olacaktır. Kanada seyahatlerinizi gerçekleştireceğiniz tarihleri aşmadan harekete geçebilir ve hangi belgelere ihtiyaç duyacağınızın yanıtını alabilirsiniz.
 • Başvurularınızı gerçekleştirmeden önce mutlaka Vize Ofisi merkezlerimizin sağlayacağı danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Bu sayede vize reddi yanıtını alma oranlarınızı daha da düşürmekteyiz. Vize reddi almanız halinde vize ücretlerini yeniden ödemeniz gerekeceğinden, maddi olarak herhangi bir zararın içerisinde kalmamanız için harekete geçilecektir.
 • Hangi sebeplerden dolayı vize reddi alacağınızı değerlendirecek olan ekiplerimizin tüm sorularınıza yanıt vereceğini görebileceksiniz.
 • Olumsuz durumların ortadan kaldırılması için harekete geçecek olan ekiplerimizin, sizlere yardımcı olacağını görebileceksiniz. Hangi tarihlerde ve hangi seyahat amaçlarına göre hareket etmenizin sizler için doğru olacağının yanıtını bu sayede öğrenmiş olacaksınız.
 • Vize türleri arasında yer alan kısa süreli ziyaret, ticari, transit veya turistik vize türleri ile daha uzun süreli vize türleri için adımları atacağınızı görebileceksiniz. Sizler de şansınızın daha da artması için adımlarınızın hemen atılacağını görebileceksiniz. Vize harçlarının yatırılması için doğru yöntemleri izlemenizin hangi durumlarda mümkün olacağını görebileceksiniz.
 • 18 yaşından küçük olanların ve ev hanımlarının sponsorluk belgelerine ihtiyaçlarının olduğunu belirtebiliriz.
 • Buna göre Kanada vize ücretlerinin yatırılmasında ve seyahat sağlık sigortalarının ödenmesinde hangi aşamaların gerekli olacağını öğrenebileceksiniz. Güncel evraklarla ve orijinal olacak biçimde başvurularınızı gerçekleştirmeniz sayesinde hedeflerinize hızla ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Kanada vizesi almak için vize başvuru merkezi hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar ücreti şahsen nakit ya da banka havalesi ile ödemelidir.

Kanada Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

2017 yılından önce sadece Ankara Büyükelçiliği banka hesabına yatırılan Kanada vize işlemleri artık olmayan olarak ödenmektedir.

Kanada Vizesi Kaç Para?

Kanada vize ücreti başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak ücret 200 ile 400 Kanada doları arasında değişmektedir.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir