Sırbistan Vize İstiyor Mu 2023

Sırbistan’a seyahat etmek için vize almanız zorunlu değildir. Pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 gün kadar vizesiz konaklama hakkına sahiptir. Bu süre içerisinde oturum izni ve çalışma izni alınmasına izin verilmez. Oturum izni almak isteyen kişilerin vize alarak ülkeye seyahat etmesi gerekir.

Sırbistan’a Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Sırbistan vize istiyor mu 2023: Sırbistan ve Türkiye arasındaki anlaşamaya göre Türk vatandaşları 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. 180 gün içinde 90 gün kadar ülkede vizesiz konaklayabilirsiniz.

Sırbistan’a gitmek için ne gerekiyor: Sırbistan’a gitmek için güncel pasaport sahibi olmanız ve yanınızda kimlik kartı olması gerekiyor. En az 6 ay geçerliliği olan tüm pasaportlarla ülkeye seyahat edebilirsiniz. Çalışma, eğitim, ticari ve aile birleşimi gibi amaçlarla ülkeye gidecek olan kişilerin vize alması zorunludur.

Sırbistan vizesi almak için Sırbistan konsolosluğundan randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde ilgili vize türü için teslim etmeniz gereken evraklar vardır. Pasaport, kimlik fotokopisi, otel rezervasyonu, uçak bileti, fotoğraf, mesleki belgeler, gelir belgeleri gibi belgelerle birlikte vize başvurusu yapabilirsiniz.

Sırbistan Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Sırbistan vize istiyor mu 2023: Ülkeye seyahat etmeniz için vize almanız zorunlu değildir. 6 ay içerisinde 2 ay ülkede vizesiz kalma hakkınız vardır. Bu süre içerisinde çalışmanıza ve oturum izni almanıza izin verilmez. Sırbistan’da uzun süre kalmanız için vize almanız gerekir.

Sırbistan’da çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının çalışma izni alması gerekir. Çalışma izni almak için ülkede bir firma ile iş sözleşmesi yapmanız ve çalışma belgesi almanız istenir. Bu belge ile birlikte çalışma vizesi için gerekli diğer evrakları hazırlayarak çalışma vizesi alabilirsiniz. Vize aldıktan sonra ülke sınırları içerisinde çalışma iznine başvuru yapmanız mümkündür.

Aile birleşimi amacıyla ülkeye gidecek olan kişilerin vize başvurusunda bulunması zorunludur. Aile birleşimi vizesi almak için vize başvuru formunu doldurmanız ardından vize merkezinden randevu alabilirsiniz. Evlilik belgeleri, nüfus kayıt örneği, yabancı dil sertifikası, evlenme kayıt örneği gibi gerekli belgeleri hazırlamanız ve randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz gerekir.

Sırbistan Türk vatandaşlarından vize istiyor mu: Sırbistan, eğitim, çalışma, aile birleşimi, ticari gibi amaçlarla ülkesine gelecek olan Türk vatandaşlarından vize ister. Seyahat amacına göre bir vize türüne karar vererek vize başvuru formu doldurabilir ve vize randevusu alabilirsiniz. Sırbistan konsolosluğuna gerekli belgeleri teslim etmeniz ardından başvuru yapabilirsiniz.

Sırbistan Korona Testi İstiyor Mu?

Sırbistan, Pandemi sebebi ile vize prosedürünü değiştirmiştir. Sırbistan vize istiyor mu 2023: Türk vatandaşları ülkeye seyahat etmek için vizeden muaftır. Sırbistan’a seyahat etmek için 2 doz Covid-19 aşısı yaptırmış olmanız gerekir.

Sırbistan korona testi istiyor mu: İki doz Covid-19 aşısı yaptıran kişilerin korona testi yaptırmasına gerek yoktur. Aynı zamanda aşı olan yabancı uyruklu kişiler ülkede karantina altında tutulmaz. Sırbistan’a seyahat etmek için yanınızda aşı kartı, kimlik kartı ve pasaportunuz olmalıdır.

Sırbistan Ucuz Mu?

Sırbistan vize istiyor mu 2023: Sırbistan Türk vatandaşlarının kısa süreli seyahatleri için vize talep etmez. Ülkede 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz. Sırbistan ucuz mu: Sırbistan, Türkiye’ye göre daha ucuz bir ülkedir. Sırbistan’da alkol, yemek ve sigara fiyatları oldukça düşüktür. Konaklama fiyatları konuma göre değişiklik gösterse de ortalama fiyatlardır.

Sırbistan Seyahat Sigortası İstiyor Mu?

Sırbistan’a seyahat etmeniz için ülkenin vize prosedürüne göre hareket etmeniz gerekir. Sırbistan vize istiyor mu 2023: Sırbistan Türk vatandaşlarını vizeden muaf tutmuştur. Vize almadan ülkeye seyahat etmeniz için en az 6 ay geçerliliği olan güncel pasaportunuz olmalıdır. Pasaport ile birlikte kimlik kartı yanınızda olmalıdır.

Sırbistan seyahat sigortası istiyor mu: Sırbistan seyahat sigortası istemektedir. Ülkeye vizesiz veya vize alarak yapacağınız tüm seyahatler için seyahat sağlık sigortanız olması zorunludur. Vize şartlarına göre gerekli belgelerinizi hazırlayarak vize başvurusu yapabilirsiniz.

s.s.s

Sırbistan İçin Vize Gerekiyor Mu?

  • Türk vatandaşları 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır.

Sırbistan Vize Ücreti Ne Kadar?

  • Sırbistan vize ücreti 80 €’dur.

Sırbistan’a Pasaportsuz Gidilir Mi?

  • Sırbistan’a gitmek için güncel pasaport sahibi olmanız gerekir.
5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir