Bulgaristan Oturum İzni – Başvuru Seçenekleri

Bulgaristan’da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak çalışmak istediğinizde öncelikle bazı başvuruları yapmanız ve izinleri almanız gerekmektedir. İşverenin bazı ücretleri ödeyerek, personel temini için müracaatta bulunulması gerekmektedir.

İçindekiler Tablosu göster
 • Çalışma Bürosu aracılığıyla gerçekleştirilecek olan başvurularda ve Türkiye’den hangi işlemlerin yapılması gerektiği hususlarında Vize Ofisi danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Sizleri en iyi şekilde yönlendirecek olan ekiplerimiz sayesinde, yasal çerçevelerde işçilerin nasıl çalışacağını ve hangi pozisyonlarda istihdam edileceğini öğrenmiş olacaksınız.

Bulgaristan Oturma İzni Hakkında Her Şey

Bulgaristan vatandaşları ile benzer haklara sahip olmak ve yasal yükümlüklere tabi bir şekilde yaşamınızı Bulgaristan’da sürdürebilmek için oturum izni almanıza dair her şeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Vize Ofisi adreslerimiz üzerinden memnun kalacağınız sonuçlarla karşılaşmanız için çaba sarf etmekteyiz. Sizler de emekli olmanıza göre, iş yerinizi Bulgaristan’da açmakla veya öğrenci olarak oturum izinlerini nasıl alabileceğinizin yanıtını merak ediyorsanız öncelikle bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Oturum izni alabilmenizin şartlarını, güncel evraklarını ve başvuru aşamalarını sizler için paylaşmaya devam ediyoruz.

Sizler de şu şartlara sahip olmanız halinde Bulgaristan Oturum İzni Başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan vatandaşı olan bir kişi ile evli olmanız durumunda,

 • Bulgaristan’da daimi oturuma sahip olan ya da süreli oturum izni ile yaşamını sürdüren kişilerin eşi veya ailesinden birisi olmanız halinde,
 • Sağlık sorunlarınızdan ötürü tedavi olmak için Bulgaristan’a seyahat etmek istediğinizde,
 • Türkiye Cumhuriyeti’nde veya vatandaşı olduğunuz üçüncü bir ülkede emekli olmanız ve gerekli prosedürlere uygun olmanız,
 • Çalışma izni ile Bulgaristan’da çalışan, personel çalıştıran ve iş yeri sahibi olan kişilerden birisi iseniz,
 • Ticaret ve Sanayi Odası’nda Türk şirketinizin temsilcisi olduğunuza dair kaydınızın yapılması halinde,
 • Bulgaristan’da belirli miktarlarda yatırımları yapacağınız işleri kurmanız durumunda ve
 • Gayrimenkul satın alma yoluyla oturum alabilmenize ilişkin şartları taşımanız durumlarında oturum izni için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vize Ofisi merkezlerimiz arasında oturum izinlerini almak istediğinizde hangi koşullara sahip olmanız gerektiğinin yanıtını alabileceksiniz.

Bulgaristan Oturum Vizesi Evrakları 

 • Pasaportunuzun 6 ay daha geçerliliğinin olması,
 • Başvuru ücretlerini ve seyahat sağlık sigortasını ödediğinize dair belgeleri elde etmeniz,
 • İkamet edeceğiniz adresi bildirmeniz ve varsa kira kontratına ilişkin belgeleri ilave etmeniz,
 • Standart bir şekilde ve eksiksiz olarak hazırlanacak başvuru formlarını bulundurmanız,
 • Bulgaristan’da kalacağınız süreçlerde giderlerinizi karşılayacağınıza dair belgeler veya sponsorluk belgeleri,

Seyahatinizin bitimine yakın bir süreçte Bulgaristan’da tamamlamanız gereken işlemlerin takibine ilişkin beyanlar ile oturum izinlerini almaya uygun hale gelebilirsiniz. Bu durumda mevzuatlara uygun başvurularınızın yapılması ve değerlendirilmesinde Vize Ofisi adreslerimiz sizlerle birlikte olacaktır. Her aşamasında desteklerini göreceğiniz ekiplerimiz sayesinde oturum izni almanın daha pratik bir hale geleceğini de görmüş olacaksınız.

Bulgaristan’da Oturum İznine Sahip Olanların Hakları Nelerdir?

Türk vatandaşlarının Bulgaristan’da oturum izni almaları halinde yasal haklarına ilişkin bazı sınırlandırmalar kanunlarla getirilmiştir.

Bu konuda mülkiyet haklarından mesleki haklara kadar pek çok kategoride değerlendirilecek olan hususlarda Vize Ofisi adreslerimizden destek alabilirsiniz.

 • Yasal bir şekilde kalan mirasların dışında Bulgaristan’da araziye sahip olma hakkı bulunmayan Türk vatandaşlarının, ancak araziler üzerine yapılan taşınmazlara ilişkin hakları bulunmaktadır.
 • Örneğin Bulgaristan’da bina veya daire sahibi olabilir, depo ya da fabrika gibi alanları üzerinize alabilirsiniz. Eğer Bulgaristan’da şirket kurmuşsanız, bu durumda şirketiniz adına arazi alma hakkınız tanınacaktır. Ancak tarım arazileri bu kapsamın dışında tutulmaktadır.
 • Mesleki haklarınıza göz atmak istediğinizde yine bazı görevlere atanamayacağınızın altını çizmekteyiz. Bu nedenle sizler de seyahat amaçlarınıza uygun şekilde ve uygun sürelerde Bulgaristan’da oturum iznini almak, sürekli oturum iznine sahip olmak ve mesleki durumlarınıza göre başvurularınızın değerlendirilmesini sağlamak amacıyla bizlerle birlikte hareket edebilirsiniz.
 • Evliliğin ardından, emekli olduktan sonra, öğrenci belgenizle veya şirket kurarak oturum izinlerini nasıl alabileceğinizin yanıtlarını sizinle paylaşmaya devam ediyoruz.
 • Sizler de uzman danışmanlarımız sayesinde tüm sorularınızın yanıtlarını en kısa sürede elde edebilirsiniz. Tüm hizmetlerimizi takip ederek, pratik çözümlere sahip olabilir ve merkezlerimizden destekleri alabilirsiniz

Bulgaristan Çalışma İzni Hakkında Bilgi

Bulgaristan’da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak çalışmayı arzu ettiğinizde öncelikle bazı başvuruları yapmanız ve yetkililerden izinleri almanız gerekmektedir. İşverenin de bazı ücretleri ödeyerek, personel temini adına müracaatta bulunulması gerekmektedir.

 • Çalışma Bürosu aracılığı ile gerçekleştirilecek olan vize başvurularında ve Türkiye’den hangi işlemlerin yapılması gerektiği konularında Vize Ofisi danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Sizleri en iyi şekilde yönlendirecek ve bilgilendirecek olan ekiplerimiz sayesinde, yasal çerçevelerde işçilerin nasıl çalışacağını ve hangi pozisyonlarda istihdam sağlanacağını öğrenmiş olacaksınız.

Bulgaristan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

 1. Ülkede yabancı vatandaş olarak çalışmayı arzu ettiğinizde, işveren tarafından Çalışma Bürosu’na başvuru yapılması gerekmektedir.
 2. Çalışma izninin verilmesi sırasında bazı ek belgelerin talep edilebileceğini unutmamanız gerekecektir.
 3. Bu kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen çalışma izni başvurularının değerlendirilmesi amacıyla evrakların İstihdam Ajansı İcra Müdürü’nün onayına sunulacağının altını çiziyoruz.
 4. Böylelikle başvuru yapan kişinin çalışma izni alıp alamayacağına ilişkin nihai kararı verecek olan kurumdan son yanıtlar beklenecektir.

Bulgaristan’da Çalışma Vizesi Alma Evrakları nelerdir?

 • Çalışma izni alabilmek için hazırlamanız gereken evraklardan birisi vize başvuru formu olacaktır.
 • Ayrıca çalışma iznini talep etmenize yönelik olarak dilekçeyi hazırlamanız sizden istenecektir.
 • İşverene ilişkin noterden onaylı kayıt belgesi ya da özel tanımlamaya ilişkin belgenin kopyasının sunulması çok önemlidir.
 • İstihdam edilecek yabancı çalışanlara yönelik beyannamelerin hazırlanması istenmektedir.
 • Son 1 yıllık zamanda işveren tarafından istihdam edilen çalışanlara ilişkin listenin hazırlanmasına önem verilmektedir.
 • Gerçekleştirilen iş sözleşmeleriyle ilgili tüm detaylar aktarılmaktadır.
 • Kişilerin pozisyonlarına ilişkin yeterliliklerinin olduğunu ispat eden evrakların, sertifikaların, diploma benzeri belgelerin takdimi zorunludur.
 • Yabancı kişilerin çalışma izni almak istediklerinde en az 7 ay daha geçerli olan pasaportlarıyla başvuru yapmaları istenmektedir.
 • Sizler de buna benzer belgelerin hazırlanması ve eksiksiz bir şekilde adım atılması için Vize Ofisi yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Mevzuatlara uygun şekilde hazırlanacak görevlerle ilgili belgelerde bazı farklılıkların olabileceğini vurguluyoruz.
 • Buna göre ibraz edilmesi gereken evrakları sorunsuz ve hatasız bir şekilde hazırlamanız için gerekli desteği ofislerimizden gerçekleştirmekteyiz. Vize Ofisi yetkililerimizle internet üzerinden ya da iletişim yollarından gerçekleştireceğiniz görüşmelerde sizler de beklediğiniz olumlu sonuçları alabileceksiniz.
 • Çalışma vizesi işlemleri sırasında herhangi bir problemi yaşamayacağınızın altını çiziyoruz. İstihdam edileceğiniz işlerle ilgili ve işveren yönünden tam ve hatasız olması gereken belgelerde tüm detayları sizler için düşünmekteyiz.

Bulgaristan’da Çalışma Vizesi İle İstihdam Şartları Nelerdir?

İstihdamın sağlanabilmesi için belirli şartların oluşmasına önem verilmektedir. Yerel bir işverenin Türk vatandaşını işyerinde çalıştırmaya yönelik haklarını Vize Ofisi ekiplerimiz aracılığıyla değerlendirmekteyiz.

 • Buna göre Bulgaristan’da belirli alanlarda görevlendirilen veya hizmet amacıyla gönderilen Türk vatandaşlarının istihdam edilmesine olanak verilmektedir.
 • Eğer Bulgaristan’da işveren statüsünde bulunan kişinin Türkiye’de de aynı iş alanında faaliyet gösteren şirketleri varsa ve başvuru yapılacak olan kişi burada çalışıyorsa Bulgaristan’da hizmet veren şirkete aktarımının yapılması mümkündür.
 • Son olarak serbest meslekle ilgilenmekte olan Türk vatandaşlarının çalışma vizesi ile Bulgaristan’da istihdam edilebileceğine ilişkin tüm detayları aktarmaya devam ediyoruz. Sizler de Bulgar vatandaşı olan eşin yanına giderek veya çalışma izni ile oturumları süreli ve süresiz olarak nasıl alabileceğinizin yanıtını merak ediyorsanız, bizleri hemen arayabilirsiniz. Bu sayede çalışma vizesine hangi şartlarla sahip olabileceğinizin yanıtını almanızı sağlıyoruz.
 • Evraklarınızda eksikliklerin olması halinde yetkili kurumların onay vermeyeceğini hatırlatmaktayız. Buna göre başvuru aşamalarının öncesinde bizlerle iletişime geçmeniz, sizler için çok faydalı olacaktır. Süreçlerin olumlu ilerlemesinde profesyonel destekleri bulabilmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sonuçların kısa sürede beklediğiniz gibi olmasında bu hizmetlerimizin faydasını görebileceksiniz.

Bulgaristan Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Ülkede yabancı vatandaş olarak çalışmak istediğinizde, işveren tarafından Çalışma Bürosu’na başvuru yapılması gerekmektedir.

 • Çalışma izninin verilmesi esnasında bazı ek belgelerin talep edilebileceğini unutmamanız gerekecektir.
 • Bu kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen başvuruların değerlendirilmesi amacıyla evrakların İstihdam Ajansı İcra Müdürü’nün insiyafine sunulacağının altını çiziyoruz.
 • Böylelikle başvuru yapan kişinin çalışma izni alıp alamayacağına dair nihai kararı verecek olan kurumdan son yanıtlar beklenecektir.

Bulgaristan Oturum Başvurusu

Bulgaristan’da Çalışma İzni Alma Evrakları 2023

 • Çalışma izni alabilmek için hazırlamanız gereken evraklardan birisi başvuru formu olacaktır.
 • Ayrıca çalışma iznini talep etmenize yönelik olarak dilekçeyi hazırlamanız istenecektir.
 • İşverene dair noterden onaylı kayıt belgesi ya da özel tanımlamaya ilişkin belgenin kopyasının sunulması önemlidir.
 • İstihdam edilecek yabancılara yönelik beyannamelerin hazırlanması istenmektedir.
 • Son 1 yıllık süreçte işveren tarafından istihdam edilen çalışanlara ilişkin listenin hazırlanmasına önem verilmektedir.
 • Gerçekleştirilen iş sözleşmeleri ile ilgili tüm detaylar aktarılmaktadır.
 • Kişilerin pozisyonlarıyla ilgili yeterliliklerinin olduğunu ispat eden evrakların, sertifikaların ve diploma benzeri belgelerin takdimi zorunludur.
 • Yabancı kişilerin çalışma izni almak istediklerinde minimum 7 ay daha geçerli olan pasaportlarıyla başvuru yapmaları istenmektedir.
 • Sizler de buna benzer evrakların hazırlanması ve eksiksiz bir şekilde adım atılması için Vize Ofisi yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Mevzuatlara uygun şekilde hazırlanacak olan görevlerle ilgili belgelerde bazı farklılıkların olabileceğini vurguluyoruz.
 • Buna göre ibraz edilmesi gereken belgeleri sorunsuz ve hatasız bir şekilde hazırlamanız için gerekli desteği ofislerimizden gerçekleştirmekteyiz. Vize Ofisi yetkililerimizle internet üzerinden veya iletişim yollarından gerçekleştireceğiniz görüşmelerde sizler de beklediğiniz sonuçları alabileceksiniz.
 • Çalışma vizesi işlemlerinde herhangi bir problemi yaşamayacağınızın altını çiziyoruz. İstihdam edileceğiniz işlerle ilgili ve işveren yönünden tam olması gereken belgelerde tüm detayları sizler için düşünmekteyiz.

Bulgaristan’da Çalışma Vizesi İle İstihdam Şartları

İstihdamın sağlanabilmesi için belirli koşullara önem verilmektedir. Yerel bir işverenin Türk vatandaşını işyerinde istihdam etmeye yönelik haklarını Vize Ofisi ekiplerimiz aracılığıyla değerlendirmekteyiz.

 • Buna göre Bulgaristan’da belirli alanlarda görevlendirilen ya da hizmet amacıyla gönderilen Türk vatandaşlarının istihdam edilmesine olanak verilmektedir.
 • Eğer Bulgaristan’da işveren statüsünde bulunan kişinin Türkiye’de de aynı iş alanında faaliyet gösteren firmaları varsa ve başvuru yapılacak olan kişi burada çalışıyor ise Bulgaristan’da hizmet veren şirkete aktarımının yapılması mümkündür.
 • Son olarak serbest meslekle ilgilenmekte olan Türk vatandaşlarının çalışma vizesi ile Bulgaristan’da istihdam edilebileceğine dair tüm detayları aktarmaya devam ediyoruz. Sizler de Bulgar vatandaşı olan eşin yanına gitmek suretiyle ya da çalışma izni ile oturumları süreli ve süresiz olarak nasıl alabileceğinizin yanıtını merak ediyorsanız, bizleri hemen arayabilirsiniz. Bu sayede çalışma vizesi ile hangi şartlara sahip olabileceğinizin yanıtını almanızı sağlıyoruz.
 • Evraklarınızda eksikliklerin olması durumunda yetkili kurumların onay vermeyeceğini hatırlatmaktayız. Buna göre başvuru aşamalarının öncesinde bizlerle iletişime geçmeniz, sizler için çok daha faydalı olacaktır. Süreçlerin olumlu ilerlemesinde profesyonel destekleri bulabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sonuçların kısa sürede beklediğiniz gibi devam etmesinde bu hizmetlerimizin faydasını görebileceksiniz

Bulgaristan Çalışma İzin Türleri

Bulgaristan’da çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize prosedürlerine uygun şekilde düzenleyecekleri evraklarla çalışma izni almaları gerekmektedir.

 • Bulgaristan’da faaliyet gösteren firmanın ve iş yeri sahibinin, hangi sürelerle çalışılacağına göre bazı tutarları ödemesi gerekir. Bu sayede çalışma iznini verebilecek yetkisi bulunan Çalışma Bürosu’na başvurular yapılabilmektedir. Bulgaristan dışında bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için işveren bu sayede gerekli işlemleri yaparak başvuruların gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.
 • Farklı iş sahalarına ilişkin ve farklı sürelerde taleplerde bulunulabilmektedir. Örneğin dönemsel olarak restoran veya hotel gibi alanlarda çalışmak isteyenler 9 aya kadar izinleri alabilmektedir. Bunun yanında ormancılık işiyle uğraşmak, balıkçılık yapmak veya avlanmak gibi amaçlarla 3 aya kadar kısa süreli çalışma izinleri de bulunmaktadır. Fakat daha uzun süre kalmak isteyenler 1 yıllık çalışma izni başvuruları için gerekli vize evraklarını hazırlayarak adımlarını atabilmektedirler.

1- 90 Güne Kadar Kısa Süreli Bulgaristan Çalışma İzni Evrakları

Vize Ofisi adreslerimize ulaşarak konumunuza en yakın danışmanlık adreslerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz. 90 günü aşmamak şartıyla gerçekleştireceğiniz çalışma amaçlı seyahatlerde bazı evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Bunlar arasında;

 • Çalışacağınız kurumla ilgili oranların,
 • İstihdam edilecek sektörlerin,
 • İstihdam edilecek kişinin pasaportunun,
 • Şirkete ait yönetici bilgilerinin,
 • İkamet edilecek olan adresin ve
 • Şirkette hangi pozisyonda çalışılacağının belirtileceği dilekçenin hazırlanması gerekmektedir.

Bulgaristan Çalışma Bürosu’na yapılacak olan 90 güne kadar kısa süreli çalışma izinleri ile ilgili prosedürleri sizin için değerlendirmekte ve en iyi biçimde yönlendirmekteyiz. Başvurularınızın yapılmasının ardından yaklaşık 10-15 iş günü içinde sonuçları almanız sağlanacaktır. Böylece alacağınız izin belgesiyle birlikte Türkiye’den C vize başvurularını tamamlayabilmenize olanak verilmektedir.

Bu yazı ile birlikte yapacağınız başvurularınızın ve seyahatlerinizin masraflarını işveren karşılayacaktır. Türkiye’den Bulgaristan Cumhuriyeti’ne yapacağınız seyahatlerde gidiş ve dönüş masraflarınızın işveren tarafından karşılanacağını belirtecek olan ekiplerimiz, seyahat sağlık sigortanızın da aynı şekilde karşılanacağını hatırlatmaktadır. Ayrıca Bulgaristan’da olduğunuz süreçlerde konaklama masraflarınızı karşılayacak olan kişi yine işveren olacaktır.

2- 9 Aya Kadar Uzun Süreli Bulgaristan Çalışma İzni Evrakları 2021

 • 9 ayı aşmamak şartıyla uzun süreli olarak Bulgaristan’da çalışma iznini hangi evraklarla alacağınızın yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Bu durumda;
 • Ormancılıkla, balıkçılıkla, avcılıkla ve tarımla ilgili istihdamlarda ilgili Bakanlıktan çıkarılacak olan yeşil kartın alınması gerekmektedir.
 • İstihdamı sağlayacak olan şirketin yönetim kadrosunda bulunan kişilerle ilgili bilgileri paylaşması zorunludur.
 • Kimin istihdam edileceğini gösterir belgelerin ve pasaportun eklenmesi gerekecektir.
 • Bulgaristan’da çalışılacak olan şirketin ve ikamet edilecek adreslerin paylaşılması,
 • Şirkette hangi kadroda veya işle ilgili çalışılacağının aktarılması,
 • AB kapsamında çalışılması için yapılacak başvurularda alınan eğitim sertifikalarının apostilli çevirinin eklenmesi gerekmektedir.
 • İş Bulma kurumuna yapılacak olan başvurular 20-25 gün içerisinde değerlendirilecek sonuca ulaştırılacaktır. Bu başvurularda olumlu yanıtların alınması neticesinde elde edilecek olan izin belgeleri sayesinde Türkiye üzerinden D vizesini almak mümkün olacaktır.
 • İşverenin bu vize türü ile istihdamı sağlamasında bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunlara örnek olarak aktaracağımız şunlardır:
 • Türkiye’den seyahat edecek olan kişilerin gidiş ve dönüş masraflarını karşılamaları,
 • Salık sigortasını gereken değerlerde karşılamaları,
 • D vizesinde yapılacak olan masrafları karşılamaları,
 • Bulgaristan’da kira sözleşmesine veya ev sahibinden temin edilecek olan taahhüt belgesine yer verilmesi,
 • Çalışma iznini alabilmesi ve ID kartı 14 iş günü içerisinde çıkarabilmesi için yapılacak harcamaları karşılaması,
 • A3 belgesinin alınması için gerekli ödemeleri yapması gerekmektedir.
 • Bu sayede işverenin Türk vatandaşları 9 aya kadar çalışma izni kapsamında belirtilecek pozisyonlarda değerlendirebileceğini aktarabiliriz.
 1. 1 yıllık Bulgaristan Çalışma İzinlerinde ise Bulgaristan’da faaliyet gösteren Lokal İş Bulma Kurumu tarafından araştırmaların yapılması ve işverenin gerekli masrafları karşılaması gerekmektedir

Bulgaristan Çalışma İzni Hakkında

Bulgaristan’da çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının prosedürlere uygun şekilde düzenleyecekleri evraklarla çalışma izni almaları gerekmektedir.

 • Bulgaristan’da faaliyet gösteren iş yerinin ve iş yeri sahibinin, hangi sürelerle çalışılacağına göre bazı tutarları ödemesi gerekmektedir. Bu sayede çalışma iznini verebilecek yetkide olan Çalışma Bürosu’na başvurular yapılabilmektedir. Bulgaristan dışında yer alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için işveren bu sayede gerekli işlemleri yapmak suretiyle başvuruların gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.
 • Farklı iş sahalarına göre ve farklı sürelerde taleplerde bulunulabilmektedir. Örneğin dönemsel olarak restoran ya da hotel gibi alanlarda çalışmak isteyenler 9 aya kadar izinleri alabilmektedir. Bunun yanı sıra ormancılık işiyle uğraşmak, balıkçılık yapmak ya da avlanmak gibi amaçlarla 3 aya kadar kısa süreli çalışma izinleri de bulunmaktadır. Ancak daha uzun süre kalmak isteyenler 1 yıllık çalışma izni başvuruları için gerekli evrakları hazırlayarak adımlarını atabilmektedirler.

Bulgaristan 78 Göçmenleri

Göçmenlik yoluyla Bulgaristan vatandaşlığını alabilmek için öncelikle online olarak sorgulamanız gerekmektedir. Vize Ofisi adreslerimiz sayesinde elde edeceğiniz linkler üzerinden sorgulamaları hızla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Elde edeceğiniz sonuçlar neticesinde Bulgar vatandaşlığını 78 Göçmenleri olarak elde edebileceğinizin tespit edilmesi sayesinde başvurularınıza yönelik detaylar aktarılacaktır.
 • İstanbul’da, Ankara’da, İzmir veya Edirne’de bulunan konsolosluklar üzerinden gerekli işlemlerinizin gerçekleştirilmesinde Vize Ofisi adreslerimizin faydasını görebileceksiniz. Uzmanlarımız vizelerinizle ve göçmenlik yoluyla vatandaşlığı elde etmenize yönelik tüm deneyimlerini sizlerle paylaşacaklardır.
 • Vizelerinizi kısa süreli veya uzun dönem olarak almak ya da oturum, çalışma izni ve vatandaşlık ile ilgili sorularınızı paylaşmak için sizler de adreslerimize gelebilirsiniz. E-posta üzerinden güncel evrakların hızla sizlere ulaştırılacağını görebileceksiniz.
 • Bulgaristan göçmeni olmasına rağmen, bazı yasalara aykırı davranışlardan ötürü vatandaşlıktan çıkarılan kişilerin tekrar dönüş yapamayacaklarını belirtmekteyiz.
 • Ancak bunun tespitini gerçekleştirecek olan Vize ofisi adreslerimize bazı evraklarınızı ibraz etmeniz gerekecektir. Tam tekmil nüfus kayıt belgesi ve isim denklik belgesi ile göç belgesini ibraz etmeniz hallinde Bulgar vatandaşı olduğunuzun anlaşılması halinde başvurularınızın gerçekleştirilmesine olanak verilecektir.
 • Ancak Bulgar vatandaşı olmadığınıza yönelik sonuçlar alınırsa, bu durumda oturum izinlerini alarak süresiz oturum iznine çevrilmesi ve vatandaşlığın hak edilmesi konularında sizlere destek olacağız.

1978 ve Öncesi Bulgar Göçmenlerinin Oturum İzni Alması

 • Yapılacak araştırmalar neticesinde, arşiv bilgilerinden faydalanılarak, vatandaşlığınızı yeniden elde etmek isteyebilirsiniz. Çeşitli tarihlerde göçlerin gerçekleşmesinden kaynaklı olarak vatandaşlık başvurularınızı ilgili kurumlara gerçekleştirebilirsiniz.
 • 1978 Göçü ve öncesinde yaşanan göçlerden kaynaklı olarak vatandaşlık alma talepleriniz çeşitli sebeplerden dolayı reddedilebilir. Ancak bu durumda öncelikle oturum iznini alarak sonrasında yeniden vatandaşlık başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yapılacak araştırmalar neticesinde olumlu sonuçların elde edilmesi halinde vatandaşlık başvurularınız gerçekleştirilecektir.
 • Ancak herhangi bir sebepten ötürü olumsuzluğun yaşanması halinde vatandaşlık kriterleri yerine, oturum almanıza yönelik prosedürler uygulanacaktır. Buna göre 1978 öncesinde Bulgaristan’dan göç etmek zorunda kalan kişilerin, günümüzde D vizesine başvurarak ülkeye 90 günden uzun sürede giriş yapma hakkı elde edilmektedir.
 • Bu hakkı elde eden kişiler ülkeye giriş yaptıktan sonra belirli sürelerde oturum izni için taleplerde bulunacaklardır. Pasaportla, kimlik ve tam tekmil nüfus kayıt örneği ile başvuru aşamalarını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra denklik belgesi Muhacirlik belgelerinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ayrıca kişilerin Bulgaristan’da yaşayacakları ikamet adreslerine ve kira & tapu bilgilerine dair evrakları ibraz etmeleri gerekecektir. Oturum iznini sürekli hale gelmesi için yapılan denetimlerde olumsuz sonuçları almamak gerekmektedir.
 • Gerek oturum izninin süresini uzatmak, gerekse vatandaşlık haklarının elde edilmesini sağlamak için Vize Ofisi danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Pasaportunuzun geçerliliğine göre başvurularınız olumlu veya olumsuz olarak ilerleyebilecektir.

Bulgaristan’dan Türkiye’ye Göç Süreçlerine Dair Detaylar

Türkiye’ye Bulgaristan’dan gerçekleşen göçlerin iki süreçte incelendiğini belirtebiliriz. Geçmişte yaşanan olaylarla bağlantılı olarak Türk-Bulgar ilişkilerinin dönemlerine dair bilgileri elde edebilir ve bu süreçlerle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

 • Böylelikle göçün nedenlerini, sonuçlarını ve hangi anlaşmaların imzalandığını öğrenmeniz mümkün olacaktır. Yapılan savaşlarla ve yaşam şartlarına bağlı olarak gerçekleşen göç süreçleri öğrenmek, göç sebebiyle vatandaşlık haklarınızın olup olmadığının yanıtını alabilmek ve başvuruları hangi kurumlara gerçekleştireceğinize dair bilgilere sahi olmak için Vize Ofisi sizlere bilgi verecektir.
 • Danışmanlarımıza online olarak ulaşabilir veya mail üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz. Telefon bilgilerini sizlerle paylaşan ofislerimiz arasında, adreslerinize en yakın şubelerimizle görüşmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Böylelikle ikamet ettiğiniz ilin görev bölgesinde yer aldığı konsolosluk üzerinden tüm işlemlerinizin hızla gerçekleştirileceğini göreceksiniz. Masraflarınıza ve başvuru süreçlerinize dair tüm detaylar bu sayede ele alınacaktır

Bulgaristan Temsilciliği Olanlar Hakkında Bilgisi

 • Vize Ofisi merkezlerimize ulaşarak, Bulgaristan’da temsilcilik aşma işlemlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını alabilirsiniz. Sizler için hazırlayacağımız bilgilere dikkat etmeniz halinde, yerleşmek isteyeceğiniz şehirde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini aktarıyoruz.
 • Dilerseniz Vize Ofisi yetkililerimize vereceğiniz vekalet sayesinde tüm süreçleri kolaylıkla atlatabilirsiniz. Profesyonel ekiplerimiz sayesinde temsilcilik işlemleri için gereken evrakları ve aşamaları öğrenmiş olacaksınız. Bu yönde yapmak istediğiniz görüşmeler için size en yakın ofislerimizden hemen randevu alabilirsiniz.
 • Sizler için temsilcilik açmak isteyeceğiniz şehrin durumlarını ve maddi yönden sizleri bekleyen süreçleri değerlendirmekteyiz.
 • Tüm ayrıntılara hakim olmak, evraklarınızla ilgili detayları öğrenebilmek ve güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilmek için bizleri arayabilirsiniz.
 • Sizleri Vize işlemlerinizle ilgili ve Bulgaristan Temsilciliğine sahip olma hususlarında sormak istediğiniz tüm sorularınızda ve karşılaştığınız problemlerinizde adreslerimize davet ediyoruz.
 • Danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde Bulgaristan’da temsilcilik açmanın kolay yollarını keşfedebileceksiniz. Ayrıca Türkiye’de D Vizesine başvuru yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu konuda detaylı bilgileri profesyonel ekiplerimiz sayesinde alabilirsiniz. Telefonlardan veya mail adreslerimizden bizlere ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Bulgaristan’da Temsilcilik Açma Evrakları

 • Bulgaristan’da temsilcilik açmak isteyenlerin Vize ofisi adreslerimize ulaşmaları halinde güncel evrak listesini ulaştırmaktayız. Buna göre;
 • Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren şirketin, temsilciliğin kurulmasına yönelik toplantıları yapmaları ve kararlarını paylaşmaları gerekmektedir.
 • Şirketin temsilcisi olan kişiye, şirket sahipleri ve yetkili isimleri tarafından vekaletname verilmesi gerekecektir.
 • Temsilciliğin yönetiminde yer alacak olan kişinin imza beyannamesi vermesi istenmektedir.
 • Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla Bulgaristan’daki işlemlerin sürdürülmesini isteyenlerin noterden vekaletname vermeleri şarttır.
 • Temsilcilik adına açılacak olan şirkete ait banka hesaplarının oluşturulması ve kira kontratlarının hazırlanabilmesi amacıyla talep edilmesi halinde vekaletname verilmesi gerekmektedir. Bu sayede Vize Ofisi merkezlerimiz sizler için tüm şartları değerlendirecek ve başvurularınızı gerçekleştirecektir.
 • Ayrıca şirkete ait sicil tasdiknamesi, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi gibi belgelerin hazırlanması gerekecektir.
 • Kişilere ait sabıka kayıtlarının, nüfus kayıt örneği belgesinin, 2 adet biyometrik fotoğrafın, Vize Takip Formunun ve pasaport fotokopisinin Bulgaristan temsilciği ile ilgili hazırlanacak dosyalarına eklenmesi gerekmektedir.

Bulgaristan’da Şirket Temsilciliği Açabilir Miyim?

Yapacağınız araştırmalar neticesinde, hizmet verdiğiniz sektörün potansiyelinin yüksek olduğu ülkeleri tercih etmek istediğinizde önceliğinizi Bulgaristan’dan yana kullanmak isteyebilirsiniz.

Bunun pek çok nedeni olabileceği gibi, ilk olarak Türkiye’ye komşu ve AB üyesi olma özelliklerinden bahsedebiliriz.

 • Bu sebeplerden dolayı Türk yatırımcıların, şirket temsilciliği açmak istediklerinde ideal ülkeleri arasında Bulgaristan yer almaktadır. Pek çok avantajı ve fırsatı sunması sayesinde iş hacmini genişletmek isteyenlerin tercih ettiği Bulgaristan’da çeşitli kolaylıklarla karşılaşmak mümkündür.
 • Bu hizmetlerden faydalanarak hedeflerinize ulaşmak istediğinizde, öncelikle hangi haklarınızın olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir.
 • Sınırlı haklarla en iyisini yapabileceğiniz ülkelerden birisi olan Bulgaristan’da pazar araştırmalarına ivme kazandırabilirsiniz. İşbirliği yapabileceğiniz uluslararası düzeyde şirketlere ulaşmanız mümkün olacaktır. Ayrıca sözleşmelerin imzalanmasında veya ama şirketin temsil edilmesinde kişilerin hakları korunacaktır.
 • Bu sayede elde edeceğiniz haklardan birisi de oturum izni olacaktır. Ticari faaliyetlerinizle ve şirket temsilciliğinizle bu hakkınıza nasıl ulaşacağınızın yanıtını sizlerle Vize Ofisi adreslerimiz üzerinden paylaşmaktayız.3 aydan 6 aya veya 1 seneye kadar oturum izinlerinin verilmesi, çalıma izni başvurularının yapılması veya sürekli oturum iznine sahip olunması aşamalarında bu prosedürlere göz atabilirsiniz.
 • Sizler de D vize tipine başvuru yaparak 90 güne kadar ülkede kalmanızı sağlayan vizelerinizi alabilir ve temsilcilik açmak için tüm aşamaları tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz aman aile birleşimi hakkından faydalanmanız, oturum izni almanız ve yasal çerçevede çalışabilmeniz için gerekli tüm bilgilendirmeler yapılacaktır

Bulgaristan Emekli Oturum İzni İşlemleri

Ofislerimizle iletişime geçmeniz halinde, emeklilerin Bulgaristan oturum izninden nasıl faydalanacağınızın yanıtını alabilirsiniz. Öncelikle D tipi vize başvurularını gerçekleştirmek ve gerekli belgelerin listesini elde edebilmek için danışmanlarımızdan ücretsiz bilgilendirmeleri talep edebilirsiniz.

 • Bu sayede vize ücretleri, hizmet bedelleri ve ödemeniz gereken seyahat sağlık sigortası ile ilgili gerekli açıklamalara ulaşmış olacaksınız. Sizler de emekliliğinizi hak etmenizin ardından gerekli prosedürü hemen başlatabilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Bulgaristan Oturum İzni Evrakları

 • Öncelikle hangi belgeleri temin etmeniz gerektiğinin yanıtını almalısınız. Bu belgeler emekliliğinizin gerçekleştiğini ispat edecek bilgileri içermelidir. Emeklilik belgesinde tahsis numarasının bulunması bu aşamada önemli olacaktır.
 • Ayrıca hangi tarihten itibaren emekliliğin hak edildiğinin belirtilmesi gerekecektir. Başvuru yapacak kişinin emeklilikte hangi tutarda maaş aldığını ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Pasaportunun 2 yıl geçerli olması, 3 aylık süreçte biyometrik fotoğrafın çekilmiş olması, adli sicil kaydının adliyeden apostilli olarak alınması, Nüfus Müdürlüğü’nden son 1 haftayı kapsayacak tarihlerde nüfus kayıt örneğini almış olması gerekecektir. Bu belgelerin toplanmasının ardından Bulgaristan’a ulaştırılacaktır ve yetkili kurum tarafından onaylanacaktır.
 • Oturum vizesini almak için gerekçeniz emeklilik ise konsolosluğa veya büyükelçiliğe yapacağınız başvurularla bu hakkını elde edebilirsiniz.
 • Ancak Bulgaristan Vizesi takip belgesinin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Bulgaristan’da kalacağınız adrese ilişkin bilgileri sunmanız, kira kontratını veya tapuyu ibraz etmeniz halinde başvurularınız işleme alınacaktır.
 • Diğer bir evrak ise başvuru yapan kişi adına Bulgaristan’da faaliyetlerini sürdüren bir bankadan referans mektubunun alınması, hesabın açılması ve belirli bir miktar paranın yatırılması olacaktır.
 • Orijinallerini ve aslı gibidir onaylı kopyalarını sunacağınız belgelerle emekliliğinizi ispat etmeniz halinde Bulgaristan emeklilik oturum izni başvurularını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz
 • . Bu başvurular yaklaşık 1 ay içerisinde sonuçlandırılacaktır. Sizler de Vize Ofis sayesinde hiç vakit kaybetmeden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Zaman kaybı yaşamadan, tüm prosedürleri yerine getirerek ve konforlu bir şekilde seyahatlerinizi gerçekleştirmek istediğinizde öncelikle danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Emeklilikte Bulgaristan Oturum İzni Başvuruları

Emekliliğinizin gerçekleşmesinin ardından Vize Ofisi merkezlerimizde uzman personellerimizden alacağınız desteklerle oturum izni başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Hem vize türlerinde, hem de oturum izni veya çalışma izni gibi hususlarda sizlere daima destek olacak ekiplerimizin yıllardır biriktirdiği deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Telefonla, email üzerinden veya doğrudan adreslerimizi ziyaret ederek bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle hangi sürelerde ülkede kalmak istediğinizin yanıtını aktarmanız halinde, seyahat amaçlarınıza en uygun başvuruların gerçekleştirilmesine olanak verilecektir.
 • Kısa süreli 90 günden az olmak şartıyla vize türlerinde veya 90 günün üzerinde uzun süreli vizelerinizde sizler de adreslerimiz sayesinde en doğru kararları verebilir ve uygun adımları atabilirsiniz. Ülkeye giriş yaptıktan sonra, seyahat amacınızın dışında bir faaliyette bulunmamanız gerektiğine dair sizleri uyarmaktayız.

Emeklilikten Sonra Bulgaristan Oturum Vizesi Şartları

Oturum iznini emekli olduktan sonra Bulgaristan’da alabilmek için öncelikle çalışmadığınızı ispat etmeniz gerekmektedir. Hemen ardından istenen evraklarla birlikte başvurularınızı yapmanız ve dosyalarınızı yetkili kurumlara sunmanız gerekecektir.

 • Tüm bu aşamalarda sizleri yalnız bırakmayacak bir adrese gereksinim duyduğunuzda bizleri arayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1-2 ay içerisinde açıklanacak olan başvuru sonuçlarınızın olumlu gelmesi halinde Türkiye’deki işlemlerinizi bitirerek, Bulgaristan’daki işlemlerinize devam etmeniz gerekecektir.
 • Bulgaristan’a ulaşmanızın ardından Yabancılar Şubesi’ni ziyaret ederek tüm prosedürlere uygun adım atmanız gerekecektir.
 • Bu sayede alacağınız oturum kartı ile belirli sürelerde ikamet etme hakkını elde edebilirsiniz. Ancak kalıcı olmasını istediğinizde, ülkede kaç yıl yaşamanız gerektiğinin yanıtını Vize Ofisi merkezlerimizden almalı ve diğer şartlara da göz atmayı ihmal etmemelisiniz

Bulgaristan Öğrenci Oturum İzni İşlemleri

Vize Ofisi adreslerimiz sayesinde kaliteli bir şekilde adım atmanın yollarını keşfedebilirsiniz. Profesyonel ekibimizle ve yıllardır biriktirdiğimiz tecrübelerimizle, konsolosluk işlemlerinizin hızla tamamlanmasını sağlıyoruz.

 • Sizler de konsolosluk ile ilgili tüm soru işaretlerinizden kurtulmak istediğinizde en iyi çözümleri elde etmek üzere bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Seyahatlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek ve eğitimlerinizi tamamlayabilmek için 90 günden fazla kalmanızı sağlayan D tipi vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • 90 günü aşmayan Bulgaristan ziyaretlerinizde C tipi vize başvurularını gerçekleştirmelisiniz. Ancak bu sürenin üzerinde olması durumunda D tipi vizeler ile öğrenci oturum izni alma şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir.
 • Hiç vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçerek gerekli evrakların listesinde ulaşabilirsiniz. Mail adreslerinize gönderilecek olan güncel listeyi hazırlayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede ayrıntılı ve eksiksiz şekilde ulaştıracağınız evraklarınızın yetkili kurumlar tarafından hızla değerlendirileceğini görmüş olacaksınız.

Bulgaristan Öğrenci Vizesi Evrakları

 • Bulgaristan vizesi alabilmeniz için Vize Takip belgesini hazırlamalısınız. Herhangi bir eksik bilginin yer almaması gereken ve istenen dillerde hazırlanan evraklar sayesinde başvurularınız geçerli olacaktır.
 • Tüm adliyelerden alabileceğiniz sabıka kaydı ile herhangi bir suça karışmadığınızı belirtmeniz gerekecektir. Bulgaristan başvurularına özel olarak bu belgeleri temin etmeniz gerekir.
 • Biyometrik fotoğrafların 2 adet olması ve istenen ölçüleri taşıması halinde geçerli olacaktır. Beyaz fon üzerine güncel şekilde ve istenen evraklarda olması, son 3 aylık süreçte elde edilmiş olması yeterlidir.
 • Bulgaristan’ın yetkili kurumlarından alınan okul kabul belgesinin ilave edilmesi gerekmektedir.
 • Herhangi bir evde kalmanız durumunda kira kontratlarının veya yurtta kalmanız halinde yurt belgelerinin eklenmesi şartı bulunmaktadır.
 • 18 yaşından küçük olan kişilerin başvurması halinde ebeveynlerin imzasını taşıyan muvafakatnamelerin dosyada bulunması gerekecektir.
 • Aile bireylerinin, başvuran kişinin masraflarını karşılayacağına dair taahhütname hazırlatmaları istenmektedir.
 • Başvuru yapan kişinin 2 yıllık süreçte geçerli olan pasaportlarını ibraz etmeleri istenmektedir. Pasaportların güncel olması ve 2 adet boş sayfasının bulunması istenen kriterlerdendir. Aksi halde başvuru yapılan vizenin basımı için uygun şartların oluşmaması vize reddi yanıtı ile sonuçlanmaktadır.
 • Aile bilgilerini içermekte olan tam tekmil nüfus kayıt örneğinin kaşeli ve imzası olması gerekecektir.
 • Yukarıdaki belgeleri hazırlamanız ve Vize Ofisi şubelerimize ulaştırmanız halinde işlemleriniz son aşamasına kadar takip edilecektir. Sizler de kayıt olduğunuzu ispat edecek belgelerle birlikte öğrenci oturum izni başvurularınızı hızla gerçekleştirebilirsiniz. Tüm evraklarınızın orijinallerini ve onaylı nüshalarını sunmayı ihmal etmemelisiniz. İki nüsha halinde sunulacak olan evraklarınızın istenen dillere tercüme edilmesi de önemli bir husus olacaktır.

Bulgaristan Öğrenci Vizesi Genel Bilgileri

Öğrenci statüsünde oturum alabilmeniz için ilk aşamada D vizesini alarak ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Bazı belgelerin hazırlanması ve konsolosluğa sunulması neticesinde D vizesi için süreçleri başlatabilirsiniz.

 • Vize Ofisi adreslerimiz sayesinde öğrenci olduğunuzu kolaylıkla kanıtlayabilecek belgeleri hazırlayabilirsiniz. Bulgaristan’a hangi sebeplerle gideceğinize karar vermeniz durumunda bizleri haberdar ederek en uygun koşullarda eğitimleri alabilirsiniz.
 • Seyahatlerinizin 90 günden az olması kısa süreli C tipi olarak adlandırılırken, daha uzun olması ise D tipi vizesini kapsamaktadır. Sizler de çalışma, eğitim veya oturum gibi amaçlarla gitmek için D tipine başvuru yapmalısınız.
 • Hangi evrakların isteneceğini ve başvuruların Türkiye’de ve Bulgaristan’da nasıl gerçekleşeceğini sizlerle paylaşıyoruz. Seyahat amaçlarınızı kanıtlayacak belgeleri hazırlarken gerekli destekleri Vize Ofisi adreslerimiz sayesinde elde edebileceksiniz.
 • Güncel içeriklerde bilgileri ve gerekli belgeleri ibraz etmeniz halinde sonuçları olumlu bir şekilde alabileceksiniz. Kalacağınız yere veya masraflarınızın karşılanmasına dair belgelerin eksiksiz olması halinde sonuçların vize onayı ile geleceğinin altını çiziyoruz

Bulgaristan Erasmus Oturma İzni

Vize Ofisi danışmanlarımızdan yardım alabilmek için adreslerinize en yakın konumlarda bulunan firmalarımızı arayabilirsiniz. Bu sayede öğrenci değişimlerinin yapıldığı Erasmus programları sayesinde oturma izinlerini nasıl alabileceğinizin yanıtını bulabilirsiniz.

 • Başvuru evraklarına ve vize ücretlerine dair tüm detayları elde edebileceğinizi aktarmaktayız. Vize reddi yanıtını almadan, olumlu ilerlemesini istediğiniz süreçlerde başvurularınızı hızla gerçekleştirebilirsiniz. Erasmus vizesini alırken D vize türüne yapacağınız başvurularda hemen bizleri arayarak doğru süreçlerle ilerleyebilirsiniz.

Bulgaristan Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar 

 • Bulgaristan’da eğitim alacağınız okuldan Erasmus programına dahil edildiğinize dair kabul belgesini almanız gerekmektedir.
 • Eğitimleriniz boyunca kalacağınız yere dair bilgileri aktarmanız istenecektir.
 • Türkiye’de hangi okulda eğitim görüyorsanız, Erasmus programlarına katılabileceğinize dair evrakları eklemeniz gerekecektir.
 • Okulunuzdan alacağınız öğrenci belgesini ve 18 yaşından küçükseniz muvafakatname belgesini ilave etmeniz gerekmektedir.
 • Eğitiminiz boyunca ailenizin sponsorluğunda tüm masraflarınızın karşılanacağına dair taahhütnamenin ilave edilmesi istenecektir.
 • Adliyelerden alarak kaymakamlık makamının apostilli hale getireceği sabıka kaydını eklemeniz gerekecektir.
 • Nüfus Müdürlüğünün vereceği nüfus kayıt örneği evrağını dosyalarınıza eklemeniz gerekmektedir.
 • Pasaportlarınızın eğitiminizin bitiminden itibaren ülkeye dönüş yapacağınız tarih baz alınarak en az 6 ay daha geçerli olması istenecektir.
 • Biyometrik fotoğrafların 2 adet ve beyaz arka fonlu olması yeterlidir.
 • Ayrıca başvurularınızın başlatılması için vize takip belgesini doldurmanız ve ilave etmeniz şarttır.
 • Bu evrakları hatasız bir şekilde hazırlamanızda ve Erasmus başvuruları ile gerçekleştirmenizde sizlere destek oluyoruz.
 • D vize başvurularını tamamlayabilmeniz için sizin adınıza tüm süreçlerin takibini gerçekleştiriyoruz. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde 90 günü aşmayan C tipi vizelerinizle ya da 90 günün üzerinde seyahatlerinizde D tipi vize başvurularınızda sizleri asla yalnız bırakmıyoruz.
 • Uzman ekibimizle tüm hizmetleri sınırsız ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Oturum izinlerinden, vatandaşlık alma şartlarına kadar pek çok konuda destekleri hızla alabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sayesinde işlemlerinizde tüm özeni sarf edeceğimizi görebileceksiniz.

Bulgaristan Erasmus Vizesi Gerekli Belgeleri Hazırlanışı

Standart belgeleri ve Erasmus vizesine özgü olan belgeleri hazırlarken titizlikle hareket etmenizi sağlayacak olan ekiplerimizle birlikte hareket edebileceksiniz.

 • Sabıka kaydından, tam vukuatlı nüfus kayıt örneğine, fotoğraflardan, pasaportların geçerlilik süreleri içerisinde ibrazına kadar gerekli tüm aşamalardan geçebileceksiniz.
 • Vizeleriniz alabilmeniz için öğrenci olduğunuzu ve programlara katılabileceğinizi ispat eden onaylı belgelerinizin dosyalarınızda yer almasını sağlamalısınız.
 • Bu belgeler arasında öğrenci belgesi mutlaka yer almalıdır. Eğitim görülecek okula ve kalınacak adrese dair belgelerde yer verilecek olan kira kontratı sayesinde sorunlarınızın çözüme kavuşacağını görebilirsiniz.

Bulgaristan Öğrenci Vizesi D Tip Başvuru

AB tarafından geliştiren Erasmus programı kapsamında, Türk vatandaşı olan öğrenciler, farklı ülkelerdeki eğitim deneyimlerini yaşayabilmek için Bulgaristan’da eğitim görme hakkını elde edebileceklerdir. Bu süreler genellikle 3 aydan başlayarak 12 aya kadar çıkabilmektedir.

 • Bu sayede gerekli koşulları taşıyan öğrencilerin D tipi vize ile 90 günün üzerinde ikamet iznini alabilmelerine olanak verilecektir. Taleplerinizde öğrenci olduğunuzu ve Erasmus programlarına katılmak istediğinizi belirtmeniz halinde değerlendirmeler sorunsuzca gerçekleştirilecektir.
 • D vize türü ile eğitim programlarına katılabilecek olan öğrencilerin, bunu ispatlayacak belgelere başvuruları esnasında yer vermeleri gerekmektedir.
 • Öğrenim görülen bölümlerin, Erasmus ile uyumlarının tespit edilmesinde ve eğitim seviyesinin denkliğinin belirlenmesinde gerekli tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.
 • Sizler de Bulgaristan’da en uygun eğitim kurumlarına yaptıracağınız kayıtlar neticesinde bu programları başarıyla tamamlayabilirsiniz.
 • Kariyerinizin iyi bir noktada olması ve iş bulma konusunda sorun yaşamamak adına kendinizi geliştirme ve farklı dilleri öğrenme fırsatını bulabileceğiniz programlardan birisidir

Bulgaristan Şirket Sahibi Oturma İzni

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yatırımlarını Bulgaristan’da yaparak ve şirket sahibi olarak oturum izni almasına yönelik tüm detaylı bilgileri Vize Ofisi olarak aktarıyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde sizler de profesyonel hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

 • Son derece tecrübeli bir şekilde hizmet vermekte olan adreslerimiz üzerinden tüm işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde sürdürebilirsiniz. Çözüm odaklı olarak elde etmek isteyeceğiniz hizmetlerde bizlerle iletişime geçmenizin faydalı olacağını vurguluyoruz.
 • Vize Ofisi olarak Bulgaristan’da şirket sahibi olmanın, yatırımlarınızı yapmanın ve D vizesine başvurmanın yollarını keşfetmiş olacaksınız.
 • Telefonlarımızdan veya mail adreslerimizden ulaşarak taleplerinizi ve isteklerinizi ulaştırabilirsiniz. Bu sayede güncel bilgileri ve evrak listesini elde edebilir, başvurularınızı yapacağınız kurumlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şirket Sahibi Olanların Bulgaristan Oturum İzni Alması

 • Pasaportlarınızın 2 yıl daha geçerli olması
 • 2 adet istenen ölçülerde ve son 3 aylık süreçte çekilen biyometrik fotoğrafı eklemeniz
 • Bulgaristan Vize İşlemlerine Dair Takip Belgesini eksiksiz bir şekilde ve imzalı olarak sunmanız
 • Adliye aracılığıyla apostilli olan adli sicil kaydını beyan etmeniz,
 • Nüfus Müdürlüğü’ne başvurarak alacağınız tam tekmil nüfus kayıt örneğini kaşeli ve imzalı olarak eklemeniz,
 • Bulgaristan’da kurduğunuz şirkette çalıştırdığınız en az 10 işçinin belgeleri, isimleri, sigortaları ve raporlarına dair belgeleri ilave etmeniz,
 • Şirketinize ait olarak hazırlanacak tapu ya da kira sözleşmelerine dair belgeleri ibraz etmeniz,
 • En az 20 gün içerisinde iş yeri sahibi olarak açtıracağınız banka hesaplarına dair belgeler ve dökümler ile belirli bakiyelerin yer alması istenmektedir.

Bulgaristan’da Şirket Sahibi Olma ve Oturum Almak

Ticari yönden hizmet verdikleri sektörlerde daha da gelişmek isteyenlerin izledikleri yöntemlerden birisi de farklı bir ülkede şirket açmaktır.

 • Türk yatırımcıların ilgisini çeken ve çeşitli avantajları elde etmelerini sağlayan noktalardan birisi de Bulgaristan olacaktır.
 • Bu avantajlara göz attığınızda, şirket sahibi olmanızın Bulgaristan’da oturum izni almanızı sağlayacağını görebilirsiniz. İlk etapta süreli olarak verilen izinlerin, faaliyetlerin sürmesi halinde sürekli oturum iznine ve hatta vatandaşlığa dönüşeceğini söyleyebiliriz.

Bulgaristan’da Şirket Kurmak

Bulgaristan’da şirket kurmak istediğinizde bazı önemli konulara değinmek gerekmektedir. Kapsamlı bir şekilde ele alınacak olan bu hususta, talep gören bölgelerin tespit edilmesi ve personel teminlerinin kolaylıkla gerçekleşeceği adreslerin tespit edilmesi gerekmektedir.

Tüm bu araştırmalarınızı gerçekleştirebilmek için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçerek 180 günlük bir vizeyi alabilirsiniz. Bu sayede firmalarla yüz yüze görüşmeleri gerçekleştirebilir ve hangi adımları atmanız gerektiğinin kararını verebilirsiniz.

Danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde iş ortaklıklarını güvenle yürütebileceğiniz muhasebeciler ve hukuk firmaları ile ilgili bilgileri alabilirsiniz. Sizler de Bulgaristan’da şirket kurmak veya mevcut şirketlerinizin faaliyetlerini geliştirebilmek için bizlerden hızla destek alabilirsiniz.

 • Bulgaristan’da iş kurmak ve kendinizi daha da ilerletebilmek için uzmanlık alanlarımızdan faydalanabilirsiniz. Taleplerinizi değerlendirecek olan ekiplerimiz nakliye, personel temini, çalışma izni alma, ihracat veya ithalar şartları ile muhasebe konularında sizlere yardımcı olacaktır. Bulgarca tercümelerin profesyonelce gerçekleştirilmesinde firmalarımızın etkisini rahatlıkla görebilirsiniz.
 • Şube açmak istediğinizde öncelikle hangi adımları atmanız gerektiğinin, başvuru yapılacak adreslerin nereler olduğunun ve uygun keşiflerin hangi şartlarda gerçekleştirileceğinin yanıtını alabileceksiniz. Kapsamlı şekilde tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz hizmetlerimiz sayesinde rahat edeceksiniz.
 • Vize Ofisi olarak bazı konularda önemli yardımları ve destekleri sağlıyoruz. Buna göre:
 • Hangi alanda faaliyetleri göstereceğinizin belirlenmesini kolaylaştırmaktayız.
 • Şirketinize ve şubelerinize yönelik kurulumlarda evrakların hazırlanması aşamalarını sağlıyoruz.
 • Bulgaristan’da kuracağınız şirketlerin yasalara uygun şekilde KDV kayıtlarının yapılmasına olanak veriyoruz.
 • İhtiyacınız olduğunda kayıttan düşürülmesine yönelik adımları atmaktayız.
 • Şirket sermayelerinizin artırılmasında ve faaliyet raporlarınızın düzenlenmesinde bizlerle hareket edebilirsiniz.
 • Türkiye’de bulunan şirketlerinizle, Bulgaristan’da kuracağınız şirketleriniz arasındaki iletişimin kuvvetli olmasını sağlamaktayız.
 • Sizler de çalışma izinlerine başvuruları yaparak, tüm süreçleri takip edecek olan Vize Ofisi merkezlerimizden gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.
 • Vize Ofisi merkezlerimizden muhasebe konusunda önemli destekleri aktarıyoruz. Sizler de;
 • Bulgaristan’da faaliyetlerinizi sürdürmek istediğinizde muhasebe sistemlerinin nasıl oluşturulacağının yanıtını alabilirsiniz.
 • Depoların ve stoklara dair bilgilerin girilmesine katkı sağlamaktayız.
 • Düzenli olarak güncellenmesini istediğiniz hesap planlarında sizlere destek oluyoruz.
 • Muhasebe analizlerinin yapılması ve tahsilat makbuzlarının kesilmesinde profesyonel hizmetleri sunmaktayız.
 • Alımını ve satımını gerçekleştireceğiniz tüm ürünlerin ve giderlerinizin faturalandırılmasında etkili çözümleri üretiyoruz.
 • Kasa hareketlerinde, banka ve hesap değişikliklerinde sizlere tüm sistemsel işlevleri sunuyoruz.
 • Muhasebe defterlerinin usulüne uygun şekilde tutulmasında, mal ve hizmetlere dair maliyetlerin tespit edilmesinde ve çalışacak personellerin sigortalarının takip edilmesinde Vize Ofisi merkezlerimizle tanışabilirsiniz.

Türkiye’de ticari faaliyetlerinizi sürdürmek üzere yaptırdığınız kayıtların ardından, Ticaret Kanunu’na göre Bulgaristan’da yabancı kişiler olarak şube açma hakkınız bulunmaktadır. Temsilcilikle, kooperatif şeklinde veya çeşitli ticari faaliyetlere yönelik olarak yürütülmesini istediğiniz işlemlerinizle ilgili olarak bizlerden destek alabilirsiniz.

Şirketlerinizin kayıtlarının oluşturulmasında elde etmeniz gereken 9 haneli özel tanımlama kodları sayesinde Ticaret Siciline işlenme aşamalarını tamamlayabilirsiniz. Şahsi sermayelerinizle kurmak isteyeceğiniz şirketlerin yanı sıra Bulgar ortaklıklarında da pek çok hakkınız bulunmaktadır.

 • Şirket veya şube açmak istediğinize dair dilekçe,
 • Bu hususlarda gerekli lisansların ya da izinlerin belgesi,
 • Şube başvurularınızda gerçekleşen değişiklikleri içeren belgeler,
 • Şirketi yönetecek olan kişilere dair noterden onaylı görev kabul belgesi ve imzalı tüm evrakları,
 • Açmak istediğiniz şirketin faaliyet alanlarında çalışacak yetkililerin uzmanlıklarına ve yeterliliklerine dair sertifikalar,
 • Özel yasalarla belirlenmiş olan diğer evrakların temini ve
 • Şube açmanız için güncel olarak talep edilecek olan ücretlerin ödenmesi ile ilgili tüm işlemlerde Vize Ofisi danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.
 • Sizler de personel çalıştırmanıza dair izinlerin alınması, çalışma izinleri ve oturum izinlerinin hak edilmesi ile ilgili istenecek evrakların güncel listelerine ekiplerimiz sayesinde ulaşabilirsiniz.
 • İşveren olarak hazırlamanız gereken evraklarla birlikte, Türk vatandaşı olarak yabancı statüde değerlendirilmeniz neticesinde sunmanız gereken evraklara kadar çeşitli dosyaları hazırlarken Vize Ofisi danışmanlarımızdan gerekli destekleri hemen alabilirsiniz

Bulgaristan’da Türk Yatırımcılara Oturum İzni

 • D vizesi alarak oturum iznini elde etmek istediğinizde bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunlardan birisi ticari faaliyetlerle uğraşmak olacaktır.
 • Açacağınız şirkette belirli miktarlarda işçileri Bulgar vatandaşlarından seçmeniz ve sigortalı olarak çalışmalarını sağlamanız durumunda oturum iznini elde edebilirsiniz.
 • Ülkede 90 günden fazla kalmanızı sağlayacak olan D vizesine Türkiye’den başvuru yapabilirsiniz. Adreslerinize en yakın konsolosluğa başvurularınızı yapmak üzere Vize Ofisi adreslerimizden destek alabilirsiniz. Tüm evraklar uygun formatlarda hazırlanacak ve ilgili kurumlara ibraz edilecektir.
 • Türkiye’den şirket sahibi olarak oturum izni almak isteyen yatırımcıların başvurularını değerlendirecek tek yetkili merci Konsolosluklar olacaktır.
 • Herhangi bir yanlış veya eksik bilginin ve evrağın yer alması durumunda karar verme süreleri uzayacaktır. Konsolosluğun ek belge talep etmesi, mülakata çağırması veya vize reddi vermesi gibi yanıtlarla uğraşmamak adına sizler de profesyonel anlamda destekleri alabilirsiniz. Süresiz oturum iznini alabilmek ve vatandaşlık şartlarını değerlendirmek üzere bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Standart bir şekilde başvuru sahiplerinden istenecek olan belgelerin yanı sıra, şirket adına hazırlanacak belgeler de bulunmaktadır. Böylelikle iki grup halinde hazırlayacağınız belgelerle ve güncel şekilde elde edeceğiniz evraklarla başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.
 • Üç aydan eski olmayan fotoğraf, ikamet belgesi, nüfus kayıt örneği ve maddi durumunuzu gösterir banka ve hesap bilgileri sayesinde amaçlarınıza ulaşabilirsiniz.
 • Hesaplarınızda belirli miktarlarda paraların bulunması, masraflarınızı karşılayacağınızın teminatı olacaktır. Bu şartları karşılamanız durumunda Vize Ofisi aracılığıyla tüm aşamaları tamamlamanıza yardımcı oluyoruz.

Bulgaristan Oturum Kartı Nedir?

Bulgaristan oturum kartı, göç idaresi müdürlüğünden alınır. Bulgaristan’da uzun süreli olarak ikametgah edecek vatandaşlar, Bulgaristan oturum kartı almalıdır.

Bulgaristan Oturum İzni Ne İşe Yarar?

Bulgaristan oturum izni, Bulgaristan göç idaresinde yapılan işlemlerin daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi adına büyük bir öneme sahiptir. Bulgaristan oturum izni alındığı taktirde kısa bir süreçte evraklarınız hazırlanır.

Bulgaristan Liçna Kart Nasıl Alınır?

Bulgaristan Liçna kartı Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Büyükelçiliği ya da Bulgaristan Göç İdaresi doğrultusunda alınabilir.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir