Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vize istiyor mu sorusu Türk vatandaşları için pasaport türüne göre farklıdır. Hususi pasaporta sahip Türk vatandaşları 180 gün içerisinde Toplam 90 gün ülkede ücretsiz olarak seyahat edebilir. Hizmet ve diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar ise 30 güne kadar yapılacak olan seyahatlerde vizeden muaftır.
Bulgaristan vizesi için Türk vatandaşlarının müracaatı evrakların konsolosluğa tesliminden itibaren ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize Ofis aracılığı ile başvurusu yapılan Bulgaristan vizesi seyahat nedenine göre 5 farklı kategoriye ayrılır, bunlar;
· Turistik vize
· Ticari vize
· Aile/ arkadaş/ akraba ziyareti vizesi
· Transit vize
· Uzun vadeli D vizedir.
Bulgaristan vize başvurusu Bulgaristan Konsolosluğu’na ya da Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Büyükelçilik ve konsolosluk Türk vatandaşlarının yaşadığı bölgeye göre işlemleri gerçekleştirir.
Bulgaristan vize evrakları konsolosluğa verilen doğru ve eksiksiz doldurulmuş form, pasaport. uçak bileti ve otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümüdür.
Bulgaristan vize ücreti her vize türüne göre farklıdır, vize tipi, ülkeye giriş sayısı ve vize süresine göre ödenecek olan toplam ücret değişmektedir.

Menü
Destek Hattı