Bulgaristan seyahatlerinizi farklı sürelerde ve çeşitli amaçlarla gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bazı vatandaşlarımızın gezi amacıyla, bazılarının ise iş faaliyetlerine göre bu vizeleri almak istediklerini görmekteyiz.

Sizler de uzun süreli veya kısa süreli Bulgaristan vize tek veya çok girişli olarak almak istediğinizde hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin yanıtını öğrenmek için Vize Ofisi adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Transit vizelerde, aile ziyaretlerinde veya turistik ve ticari olarak gerçekleştireceğiniz seyahatlerde gerekli evrakları hazırlamanız halinde ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Ancak bazı prosedürleri yerine getirmeniz, evrakları eksiksiz & hatasız sunmanız gerektiğinden, konsolosluğun uygun olduğu gün ve saatlerde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için adreslerimizi arayabilirsiniz. Sizleri tüm süreçlerle ilgili bilgilendirmekte olup, seyahatlerinizi herhangi bir problemle karşılaşmadan gerçekleştirmenize olanak vermekteyiz.

Sizler de 18 yaşından küçük iseniz başvuru yaparken noter onaylı muvafakatnamenin belgeleriniz arasında mutlaka yer alması gerektiğini unutmamalısınız. Her iki ebeveynin imzasını taşıyan belgelerle başvurularınızın yapılması halinde konsolosluğun ikna olacağı adımları atabilirsiniz.

Ofislerimiz arasında en yakın konumda bulunan adreslerimize kargoyla ya da şahsi olarak ulaştıracağınız evraklarınızın teslimi ve takibi için titizlikle hareket ediyoruz.

Danışmanlık ofislerimizde sizlerin sorularına yanıt veren yetkili uzmanlarımız sayesinde ücretsiz bilgilendirmelere ve evrak listesine ulaşabilirsiniz. Güncel olarak hazırlamanız gereken bu evraklar sayesinde vize sürelerini talep ettiğiniz biçimde alabilir ve destek hattımızdan gerekli tüm detayları elde edebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Evrakları 2021 Tam Liste

Bulgaristan Vize Evrakları ve Süreçler 2021

Günümüzün teknolojik gelişmeleri sayesinde pek çok belgeyi internet üzerinden ilgili adreslerden alabilirsiniz. Örneğin e-devlet üzerinden alacağınız ikametgah belgesi ve tam tekmil nüfus kayıt örneği sayesinde belgelerinizi elde edebilirsiniz. Aile bilgilerini ve adresleri içeren bu belgelerin dosyanızda yer alması gerekmektedir. Bulgaristan vize formu için;

 • Pasaportların en az 1 yıllık daha geçerliliğini koruması,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf özelliklerinde ve ölçülerinde güncel ibrazların yapılması,
 • Banka hesap cüzdanlarında en az belirtilecek olan tutarların bulunması,
 • Ticari vize başvurularında ve diğer vizelerde çalışanların şirketlerine dair evrakları eklemeleri,
 • Emeklilik, öğrencilik veya çiftçilik gibi meslek erbaplarına özel olan belgelerin sunulması,
 • Davetiyenin bulunması gerektiği durumlarda Bulgaristan’da faaliyet gösteren şirketten veya yaşayan yakınlarınızdan bu belgelerin temini,
 • İşinizi ve seyahatinizi kanıtlayıcı belgelerin takdimi,
 • Vize talep dilekçeleriniz gibi evrakların bulunması halinde Konsolosluk gerekli değerlendirmeleri yapacaktır.
 • Pasaport
 • Vize Dilekçesi
 • Otel Rezervi
 • Uçak Rezervi
 • Sigorta
 • Son 6 aylık banka ekstresi
 • Tam vukatlı nufus kayıt örneği
 • İkametgah Belgesi

Bulgaristan Vize Sorularınızı Yanıtlıyoruz

Bulgaristan Vize Sorularınızı Yanıtlıyoruz

Herhangi bir aşamada karşılaşacağınız sorunlar karşısında nasıl bir adım atacağınıza karar veremiyorsanız, hemen bizleri arayabilirsiniz. Vize ücretleri ve başvuruları esnasında karşılaştığınız tüm sorunlarda bizlerden destek alabileceksiniz. Sorularınızı kısa sürede yanıtlayacak olan ekiplerimiz sayesinde soru işaretlerinizden kurtulmuş olacaksınız. Sizler de onaylı ve orijinal olan belgeleri, fotokopileri ile birlikte sunmanız halinde gelişmelerin olumlu olacağını görebilirsiniz.

Konsolosluğun olumsuz bir yanıt vermesi sizlere zaman ve para kaybettirecektir. Çünkü vize başvurularınız esnasında yapacağınız harcamaların tekrar edileceği anlamına gelmektedir.

Bu nedenle bu masraflara yeniden girmemek adına bizleri arayabilirsiniz. Tüm sorunlarınıza karşı profesyonel çözümleri bulabilmek, vizelerinizi tam zamanında ve seyahatlerinizin öncesinde alabilmek için desteklerimizden faydalanabilirsiniz.

Böylelikle sizleri mağdur etmeyecek olan ekiplerimizin yönlendirmesiyle seyahat amaçlarınıza uygun adımları atmış olacaksınız. Belgelerinizde eksikliklerin var olması halinde bunları tespit ederek sizleri bilgilendirecek olan çalışanlarımız, en iyi şekilde adım atmanız için yardımcı olacaktır.

Sizler de sorunlarınızın giderilmesinde deneyimli kişilerden fikir almak istediğinizde önceliğinizi sayfalarımızdan yana kullanabilirsiniz. Vize başvuruları esnasında kısa süreli olan taleplerinizde şahsen başvurmanıza gerek kalmayacaktır. Uzun süreli vizeleri ve kısa süreli vize başvurularını alırken dikkat etmeniz gereken konularda sizleri hemen uyarmaya devam ediyoruz.

Bulgaristan Pasaport Süreleri Uzatıldı Mı 2021

Bulgaristan Pasaport Süreleri Uzatıldı Mı 2021?

Bulgaristan pasaport süreleri ile alakalı olarak geçerlilik tarihlerinde bir değişim söz konusu değildir. Klasik kıstaslar üzerinden pasaport talep adımlarının tamamlanması gerekmektedir.

Pasaport süreleri ile alakalı olarak kişilerin öncelikli olarak geçici pasaportun detaylarına hakim olması gerekir. Geçici pasaport süresi 12 ay olarak belirlenmiştir. Bu sürenin dolması durumunda yenileme için gerekli olan başvuruların yapılması gerekir.

Bulgaristan Pasaport Süreleri Uzatıldı Mı 2021

Bulgaristan Pasaport Süreleri Uzatıldı Mı?

Bulgaristan pasaport sürelerinin uzatılması için yenileme başvurusunda bulunulması gerekir. Özellikle vize başvuru adımlarında kişilerin pasaportlarının geçerliliğinin en az 3 ay daha devam eder durumda olması gerekmektedir.

Bulgar Pasaport Süresi Doldu Cezası Nedir?

Kişilerin pasaportlarının süresinin dolması durumunda 31 Mart 2021 tarihine kadar bu yenileme adımlarının tamamlanması talep edilmektedir. Pasaport süresi dolması durumunda kişilerin özellikle yenileme prosedürlerini yakından takip etmesi gerekir. Bu aşamada dilerseniz alanında uzman olan danışmanlık firmalarından da yardım alabilirsiniz.

Bulgaristan Pasaport Süreleri 10 Yıl Zorunluluğu Var Mı

Bulgaristan Pasaport Süreleri 10 Yıl Zorunluluğu Var Mı?

Alacağınız pasaportun geçerlilik tarihinin 10 yıl olması gibi bir sınır söz konusu değildir. Dileyen kişiler geçerlilik tarihi daha kısa olan pasaportları da talep edebilmektedir.

Bulgaristan Pasaport Yenileme Corona

Corona sebebi ile yenileme adımlarının ve vize başvuru süreçlerinin büyük bir kısmının online olarak tamamlanmasına büyük önem verilmektedir. Konsolosluklara bizzat gelmeden önce randevu alma adımlarının tamamlanmasına da ayrıca önem verilmektedir.

Bulgaristan Pasaport Yenileme 2020 Detayları Nelerdir

Bulgaristan Pasaport Yenileme 2020 Detayları Nelerdir?

Pasaport yenileme adımlarında kişilerin talep edilen belgeleri temin ederek harcın yatırılması gerekir. Harç yatırma adımlarına dair gerekli olan tüm işlem kayıtları dijital olarak da tamamlanıyor olsa da makbuzu saklamanız ayrıca önem arz eder.

Bulgaristan Pasaport Yenileme Fiyatları Nelerdir?

Bulgaristan pasaport yenileme adımlarında ödenmesi gereken miktar 182 TL olarak belirlenmiştir.

SSS

Bulgaristan’a Vize Veriliyor Mu?

Bulgaristan’a vize verilir. Ancak vize verilme işlemleri, kişinin pasaportuna ya da Bulgaristan’da ikametgâh etme sürecine göre farklılık sağlar.

Bulgaristan Ne Kadar Vize Veriyor?

Bulgaristan, €150 ücretinde vize verir. Bu ücretlendirme çocuklarda belirli yaş sınırına göre talep edilmez.

Bulgaristan Vizesi Ne Kadar 2021?

Bulgaristan vizesi güncellenen fiyatı ile yaklaşık 150 Euro’dur. Turistik, ticari, evlilik ya da bunun gibi vize türlerine göre fiyatlandırma değişir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı