Bulgaristan Vize Ücreti – Bulgaristan D Vize Ücreti

Ofislerimizi arayarak Bulgaristan vizesi ücretleri ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın sorduğu soruların başında vize ücretleri gelmektedir.

Vize Ücretleri

VİZE ÜCRET LİSTESİ
Vize Ücrerti 80 EUR
0-12 yaş arası çocuklar (12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) Ücretsiz
Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna-Hersek, Moldova, Karadağ, Belarus ve Ukrayna vatandaşları
Not:
• Makedonya ve Sırbistan vatandaşları vize ücretinden muaftır. Sadece servis ücreti öderler.
• Arnavutluk, Belarus, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ, Ukrayna ve Sırbistan ülke vatandaşları eğer biometrik pasaporta sahipse Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilirler

35 EUR

Lütfen Dikkat:

 • Her başvurudan, vize ücretinin yanı sıra 25 EUR (KDV dahil) hizmet harcı alınmaktadır. 0-6 yaş arası çocuklar (6 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) ücretsizdir.
 • Vize başvuru merkezi ek bir nominal ücrete tabi opsiyonel bir hizmet sunmaktadır:
 • Bu nedenle ofislerimiz üzerinden sizlere gerekli bilgileri aktarmakta olup, vize ücretlerini hangi şartlarda ödemeniz gerektiğinin yanıtını aktarmaktayız.
 • Güncel vize ücretleri ile ilgili bilgi almak istediğinizde bizlere ulaşabilirsiniz. Hangi vize türüne başvuracağınıza göre değişen vize ücretlerinin 2020 yılında hangi rakamlardan alınacağının yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.
 • Kısa süreli olarak almak istediğiniz C tipi ticari, turistik, ziyaret ya da transit kategorilerinde hangi masrafları yapacağınızı bu sayede öğrenmiş olacaksınız.
 • Vize ücretleri ile ilgili dağılımları öğrenmek, otel rezervasyonlarınıza dair belgelerle ilgili bilgi almak ve sigortanızı yatırdığınıza yönelik poliçeleri elde etmek için öncelikle bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Harç ve hizmet bedellerinin dahil edileceği vize ücretlerinin, seyahat amaçlarınıza göre değişebileceğinin altını çiziyoruz.
 • Vize ücretlerine dahil edilecek olan danışmanlık hizmetlerine dair tutarlar hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz.
 • Bizlere tüm sorularınızı yöneltebilir ve başvurulara yönelik detayları yakalayabilirsiniz. Sizlere Bulgaristan vizelerinde büyük kolaylıkları ve avantajları sağlıyoruz.

Vize ücretlerinizin boşa gitmemesi, tekrar ödemek zorunda kalmamak ve vakit kaybetmemek için vize başvurularınızı eksiksiz dosyalarla gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Tüm bu şartların değerlendirilmesinde telefonlarımızdan ve mail adreslerimizden gerekli detaylara ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücreti 2021 Güncel ListeBulgaristan Vize Ücretleri 2023 Lütfen Dikkat:

Her başvurudan, vize ücretinin yanı sıra 15 / 25 EUR (KDV dahil) hizmet harcı alınmaktadır. 0-6 yaş arası çocuklar (6 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) ücretsizdir.
Vize başvuru merkezi ek bir nominal ücrete tabi opsiyonel bir hizmet sunmaktadır:
Fotokopi ücreti 1 TL
Fotoğraf hizmeti 25 TL
Kurye hizmeti 10 EUR
SMS Hizmeti 1 EUR
Vize başvuru formu doldurma hizmeti 7 EUR
Başvuru Sonrası Kurye Hizmeti 10 EUR
Çıktı Alma ücreti 1 TL
İnternet kiosk hizmeti 20 TL
VIP Servis 50 EUR
Not: Fiyatlara %18 KDV dahildir.
Opsiyonel hizmet hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.
Vize ücreti ve VFS servis ücreti sadece EUR olarak ödenir, opsiyonel servis ücretleri nakit EUR ve Türk Lirası olarak ödenir.

Hangi ülke vatandaşı olduğunuza, başvuru yapan kişinin yaşına ve tek veya çok girişli olarak taleplerde bulunmanıza göre Bulgaristan vize ücretleri 2020 tarifeleri hakkında bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız halinde veya oturum izninizin bulunması durumunda başvurularınızı gerçekleştireceğiniz esnada talep edilecek olan bu ücretleri nereye ve nasıl yatıracağınızın yanıtını aktaracağız. 12 yaşını doldurmayan çocukların vize ücretlerinden muaf olacağının altını çiziyoruz.

Vize alırken ayrıca ödemeniz gereken seyahat sağlık sigortası bu ücretlere dahil olmayacaktır. Vize paralarının, kargo ücretlerinin ve ekstra masraflarınızın değerlendirilmesini talep etmek üzere ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücretleri İle İlgili Dikkat Edilmesi GerekenlerBulgaristan Vize Ücretleri İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofislerimizle iletişime geçerek vize evraklarınızı talep edebilirsiniz.

 • Mail adreslerinize güncel liste sıralı bir şekilde gönderilecektir.
 • Evraklarınızı hazırlamanızın ardından vize ücreti ve seyahat sağlık sigortası ödemelerini yapmanız gerekecektir.
 • Hangi ödemelerin bu ücrete dahil olduğunu, hangilerinin bu ücret dışında ödenmesi gerektiğinin yanıtını bizlerden alabileceksiniz.
 • Tüm bu işlemleri tamamlayarak dosyalarınızı kargoyla bize ulaştırabilirsiniz.
 • Bu sayede Konsolosluk üzerinden başvurularınızı şahsen katılmanıza gerek kalmadan gerçekleştiriyoruz.
 • Ancak uzun süreli D tipi vize ücretlerinin değişebileceğini vurgularken, başvurularınızı şahsen yapmanız gerektiğini de aktarmaktayız.
 • Bununla birlikte hesap bilgilerinize, kişisel bilgilerinize ve mesleki bilgilerinize ilişkin belgeleri de tam olacak şekilde sunmalısınız.
 • Konsolosluğun belgelerinizde herhangi bir eksikliği veya hatayı görmesi durumunda vize reddi yanıtını verme ihtimali bulunmaktadır.
 • Bu durumda başvurularınızı tekrar edeceğinizi gösterir ve vize ücretleri tarafınıza iade edilmez.
 • Vize ücretlerini başkasına transfer etmeniz mümkün değildir.
 • Bulgaristan Vize ücretlerini tek seferlik olarak kullanabilirsiniz ve başka bir seyahatinizde yeniden ödemeniz gerekecektir.
 • Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda, en başından itibaren profesyonelce adım atan adreslerimizle iletişime geçmeniz çok daha faydalı olacaktır.
 • Bu sayede hangi ilden olduğunuzu ve hangi amaçlarla seyahat etmek istediğinizi belirterek, sonuçların olumlu yönde ilerlemesini sağlayacak adımlarımızı takip edebilirsiniz.
 • Her aşamada sizlere gerekli açıklamalarda ve detaylı paylaşımlarda bulunacak olan ekiplerimiz sayesinde rahat edeceksiniz.

Danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında seyahatlerinizin öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını öğrenmiş olacaksınız. Tüm deneyimlerini sizlerle paylaşacak ekiplerimizle dilediğiniz yoldan iletişime geçebilirsiniz. Bir telefonunuzla tüm bilgileri elde etmeniz için titizlikle hareket etmeye devam ediyoruz.

YouTube video

Bulgaristan vize ücreti SSS

Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

Bulgaristan vize ücreti, 150 Euro’dur. Bu ücret her yıl güncelleme gösterir. Aynı zamanda Bulgaristan’da bulunma amacına göre de farklılık sağlar.

Bulgaristan Konsolosluğu vize veriyor mu? – ücreti ne kadar?

Bulgaristan Konsolosluğu Bulgaristan seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşları için vize vermektedir.

Bulgaristan günübirlik nasıl gidilir? – ücreti ne kadar?

Bulgaristan’a günübirlik ziyaret gerçekleştirecek olan vatandaşların vize işlemleri bu doğrultuda hazırlamalıdır. Günübirlik ziyaretler genel olarak tur kapsama alanı içerisine girer.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir