Bulgaristan Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar - Vize Ofisi
Bulgaristan Vizesi İşlemleri

Bulgaristan Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar

Bulgaristan Aile Birleşimi Evrakları 2021

Çocuğunuzun Bulgar vatandaşı olması halinde anne veya babası olarak ebeveynlerin oturum vizesi alma hakkından faydalanabilirsiniz. Bunun için hazırlamanız gereken evraklar şu şekildedir:

  •  Kişisel bilgilerinize ait başvuru formu,
  •  Bulgaristan’da doğum yaptığınıza dair belgeler,
  •  Adalet Bakanlığı apostilli adli sicil kaydı,
  •  2 adet beyaz arka fonlu ve biyometrik özelliklerde fotoğraf,
  •  Tam tekmil nüfus kayıt örneği,
  •  Ülke parasıyla belirli miktarda bakiyenin bulunduğu banka hesap cüzdanı belgeleri,
  •  Bulgar vatandaşı olan çocuğunuzun kaldığı yerle ve masraflarının karşılanmasıyla ilgili belgeler,
  •  Bakım masraflarını karşılayacağınıza dair itirazın bulunmadığına yönelik taahhütname belgesi
  •  En az 2 yıllık geçerliliği bulunan pasaport şeklinde aktarılmaktadır.

Bulgaristan Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar 1 – bulgaristan aile birlesimi

Bulgaristan Aile Birleşimi Gereken Evraklar

Çocuğunuzun Bulgar vatandaşı olması halinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bazı belgeleri hazırlayarak sizler de aile birleşimi şartlarından faydalanabilirsiniz.

Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde ilk olarak turistik amaçlı gitmeniz gereken ülkede, bazı başvuruları gerçekleştirmeniz ve belgelerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Sizleri yönlendirecek olan danışmanlarımızla birlikte gerçekleştireceğiniz başvurular sayesinde hangi aşamalardan geçeceğinizin yanıtını alabilirsiniz.

Ülkeye ulaştığınızda ilk olarak çocuğunuzun doğum belgesini elde etmeniz gerekmektedir. Ardından belirli miktarlarda bakiyelerin bulunacağı Bulgaristan bankalarından hesaplarınızı oluşturmalısınız.

Diğer bir husus ise başvuru sahibi olarak, hangi adreste kalacağınızı bildiren ve kira kontratı & tapu gibi belgeleri de elde etmeniz ve hazırlamanız istenecektir. İmzalı, kaşeli ve apostilli şekilde elde edeceğiniz evraklar sayesinde başvurularınızı kısa sürede ve sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurularında D tipi uzun süreli başvurunuz için Türkiye’de hazırlayacağınız belgelerin Bulgarca’ya çevrilmesi gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir eksiğin yer almaması için uğraş verecek olan ekiplerimizle hareket edebileceksiniz.

Seyahat sağlık sigortası, nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydı gibi belgeleri Türkiye’den temin ederek vize başvurularınızı, pasaportlarınızın geçerlilik sürelerinin devam etmesi halinde gerçekleştirebilirsiniz. Pasaportlarınızın geçerlilik süresinin minimum 2 yıllık olması gerektiğini hatırlatıyoruz. Ayrıca 2 adet boş sayfasının yan yana bulunması ve herhangi bir hasarın, yıpranmışlığın olmaması gerekecektir.

35×45 mm büyüklüğünde, arka fonu beyaz olan ve yüzünüzün net bir şekilde görüldüğü biyometrik fotoğrafınızın 2 adet olması yeterlidir.

Son 3 aylık çekilmiş olan bu fotoğrafın yanı sıra, yine aynı güncellikte banka hesap dökümleri ile maddi durumunuza ilişkin belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir.

Eşinizin Bulgaristan’da çocuğunuzla birlikte yaşamanıza ve masraflarınızı karşılayacağına dair herhangi bir itirazının olmadığına yönelik bilgileri içeren taahhütnamenin belgeleriniz arasında yer alması gerekmektedir.

Sizler de öncelikle C vizesi alarak çocuğunuzun Bulgar vatandaşı olduğuna dair belgeleri temin edebilir, daha sonra D vizesi başvurularında bulunabilirsiniz. Böylelikle 3-4 iş günü içerisinde yanıtlanacak olan başvurularınız sayesinde Aile birleşim hizmetlerinden adım adım faydalanabilirsiniz.

Öncelikle Aile birleşimi için vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Bulgaristan’da süresiz oturum veya vatandaşlık hakkını elde etmek isteyen ebeveynler için gerekli yönlendirmelerin Vize Ofisi tarafından gerçekleştireceğini vurgulamaktayız.

En güncel evrak listesine >> vizeofisi.com/bulgaristan-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×