Bulgaristan Vize Form ve Dilekçe 2021 - Vize Ofisi
Bulgaristan Vizesi İşlemleri

Bulgaristan Vize Form ve Dilekçe 2021

Bulgaristan Form Ve Dilekçe

Bulgaristan Vize Formu

Bulgaristan Vize Dilekçe İngilizce

Bulgaristan Vize Dilekçe Örnekleri

Bulgaristan Vize Formu

Bulgaristan’a yapacağımız seyahatlerimizde sahip olduğumuz pasaport türüne göre vizeye ihtiyaç duyabilir ya da vizeden muaf tutulabiliriz. Eğer umuma mahsus (bordo)pasaportumuz varsa mutlaka vizeye başvurmak zorundayız. Diplomatik (siyah) ve hizmet(gri) pasaportumuz varsa planladığımız seyahatimiz 30 günden uzun sürmeyecekse vizeden muaf oluruz. Sahip olduğumuz pasaport türü hususi (yeşil) pasaportsa 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerimizde vize almamıza gerek yoktur.

Vize Türleri

Bütün ülkelerde olduğu gibi Bulgaristan’da da çeşitli vize türleri vardır. Seyahatimize uygun olan vize türünü seçip ona göre vizeye başvurmalıyız. Turistik, ticari, ziyaret, transit ve uzun vadeli (oturma izni) vize Bulgaristan tarafından sunulan vize türleridir.

Başvuru Evrakları

Vize başvurusu sırasında genel olarak bizden istenilecek belgeler;

  • Pasaportumuz, (en az 1 yıllık geçerlilik süresi olmalı)
  • 2 adet biyometrik fotoğrafımız,
  • Konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerimizi gösteren belge,
  • Bulgaristan vize formu,(bu form 2 sayfa ve 48 maddeden oluşan bir başvuru formudur ve burada yer alan bilgileri tam ve doğru bir şekilde yazmamız vize alırken fayda sağlayacaktır.)
  • Daha önce almış olduğumuz vizelerin fotokopileri, (eğer varsa)
  • Seyahat ve sağlık sigortamız, (30.000 Euro teminatlı)
  • Son 3 aylık banka hesap dökümümüzdür. (mutlaka bankadan alınmalı, ıslak imza ve kaşesi olmalı ayrıca hesabımızda en az 5.000TL bakiye bulunmalı)

Seyahatimizi bir arkadaşımızı veya bir akrabamızı ziyaret amacıyla yapıyorsak mutlaka bizi davet ettiğine dair belge niteliği taşıyan davetiyemizi de istenilen belgelerin arasına eklemeliyiz. İstediğimiz vize türlerine göre istenilecek evraklarda da farklılıklar olabilir.

Başvuru

Almak istediğimiz vize türüne göre istenilen tüm evraklarımızı tamamladıktan sonra başvurumuzu ikamet ettiğimiz bölgeye uygun olarak Bulgaristan Konsolosluklarına ve ya Bulgaristan Büyükelçiliklerine yapmalıyız. Bulgaristan’dan vize alırken biyometrik işlem olan parmak izi taraması uygulanmadığı için başvurumuzu aracı kurumlar ile de yapabiliriz.

Vize Süresi

Belgelerimizi ikamet ettiğimiz bölgemize uygun olan kuruma teslim ettikten sonra yaklaşık 5 gün içinde vizemizi alabiliriz. Seyahat planımızda vizeden dolayı sıkıntılar yaşanmaması için en az 15 gün önce vize başvurumuzu yapmalıyız.

Vize Ücretleri

Vize türlerine göre değişiklik gösteren vize ücretleri genel olarak 150-200 Euro arasındadır.

 

En hızlı şekilde Bulgaristan vizesi almak için >> vizeofisi.com/bulgaristan-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Form ve Dilekçe 2021 1 – bulgaristan vize form dilece

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×