• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

Hollanda Vizesi

Umuma mahsus pasaport sahipleri Hollanda'ya gitmek için vizeye tabidir. Hollanda vize istiyor mu sorusu diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahiplerinin vizeden muafiyeti ile cevaplanır.

Hollanda vizesi Schengen bölgesi içerisinde yer aldığından dolayı farklı türlere sahiptir. Schengen vizesi dışında aynı zamanda Hollanda Antilleri vizesi bulunmaktadır. Diğer vize türleri ise turistik, ticari, transit, denizci, şoför, aile ve arkadaş ziyareti, kültür- sanat- spor- konferans- araştırma faaliyetleri, öğrenim ve staj vizesi ile express vizedir.

Hollanda vizesi başvurusu tek girişli, çift girişli ya da çok girişli Schengen vizesi olarak yapılmaktadır. Schengen vize başvurusu Hollanda konsolosluğu tarafından kabul edilmez. Başvurular Vize Ofis firmasına yapılmaktadır. Uzun süreli vize başvuruları için müracaat edilecek olan diplomatik temsilciliklerdir.

Hollanda vizesi evrakları vize türüne göre değişmektedir. Başvurularda herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için hazırlanması gereken evraklarla ilgili tüm detaylı bilgi öğrenilmelidir.

Hollanda vizesi ücreti vize türüne göre belirlenmektedir, şoför vizesi, Hollanda Antilleri vizesi ve express vize harç ücretleri ile diğer vize kategorileri arasında fiyat farkları bulunmaktadır.

Kategoride Ara
Hollanda Vizesi 2022
Hollanda Vizesi 2022

Hollanda vizesi 2022 talep adımlarını aile, arkadaş ziyaret, turistik ziyaret, iş başvurusu, çalışma izni, aile birleşimi gibi kategoriler üzerinden tamamlamanıza ...

 • 18
 • 0
 • Hollanda Vizesi
Hollanda Oturum Başvurusu
Hollanda Oturum Başvurusu

Bazı evraklarla konsolosluklara başvuru yaparak çalışma vizesini almak isteyen kişilere Vize Ofisi olarak yardımlarımızı sunuyoruz. ...

 • 45
 • 0
 • Hollanda Vizesi
Hollanda Vize Form ve Dilekçe 2021
Hollanda Vize Form ve Dilekçe 2021

Hollanda vize formu, vize başvurusu için doldurulması zorunlu evraklardan bir tanesidir. Hollanda Başkonsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formuna Hollanda Konsolosluğunun ...

 • 54
 • 0
 • Hollanda Vizesi
Hollanda Vize Evrakları: 2021 Tam Liste
Hollanda Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

Hollanda’ya seyahatlerinizi hangi amaçlarla yapmak istediğinizi belirttiğinizde, Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde gerekli yönlendirmelerden faydalanabileceksiniz. Türkiye’deki şartlarınıza bağlı olarak, bazı evrakları ...

 • 51
 • 20
 • Hollanda Vizesi
Hollanda Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Hollanda Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Vize Ofisi merkezlerimizi arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz halinde Hollanda turistik vizesini başarılı bir biçimde alabilirsiniz. 2021 yılında güncel olarak hazırlamanız ...

 • 85
 • 20
 • Hollanda Vizesi
Hollanda Vizesi Sık Sorulan Sorular
Hollanda kısa süreli vize ücretleri vize harcı olarak 80 Euro olarak belirlenmiştir. 0-6 yaş arası bedel ödemezken, 6-12 yaş arası vize harçları 40 Euro’dur. Vize ücreti vize harcı dışında aracı kurum hizmet bedelleri ödenmelidir.
Şubat 2020 tarihinde belirlenen kısa süreli vize harçları Hollanda için 80 Euro’dur. Bu bedel yetişkin bireyler için ödenir. 0-6 yaş arası çocuklar için vize harcı ödenmez, 6-12 yaş arasındaki çocuklar için 40 Euro vize harcı ödenmelidir.
Schengen vizesi Schengen sözleşmesine üye ülkeler arasında sınır kapılarından giriş-çıkış serbestisi tanıyan bir vize kriteri ile belirlenmiştir. Üye olmayan ülke vatandaşları Schengen vizesi alarak bu ülkelere girebilmektedir.
Hollanda Konsolosluğu Hollanda vize işlemlerinin onaylandığı bir dış temsilciliktir. Vize talep dilekçeleri Hollanda Konsolosluğu vize bölümüne hitaben yazılır. Kısa süreli vizelerde konsolosluğa şahsen başvuru yapılamaz, aracı kurumlarla vize başvuru işlemlerini tamamlamak gerekir. Aile Birleşimi vizesi gibi uzun süreli vizelerde başvuru sahipleri konsolosluğa şahsen başvuru yapmak durumundadır.
Uzun süreli Hollanda vize başvurularında konsolosluğa şahsen başvuru yapmak gerekir. Parmak izi vermek ve gerekiyorsa mülakatlara katılmak, vize evraklarının teslimi için vize randevusu almak gerekmektedir. Vize randevuları vize başvuru merkezleri aracılığı ile alınabilir.
Hollanda vizesi için bugünlerde en sık karşılaşılan yorumlar, Hollanda vize başvurularının kabul edilip edilmediği hakkındadır. Hollanda vize başvuruları İstanbul’da 4 Aralık 2020 tarihinde yeniden başlamıştır. Ülkeye giriş-çıkış belli koşullara bağlıdır, en doğru bilgiler vize başvuru merkezleri üzerinden elde edilebilir.
Hollanda vizeleri hakkında Ekşi Sözlük İnternet sitesinde kullanıcı yorumları yayınlanmaktadır. Ekşi Sözlük yazarlarının kişisel tecrübelerine ve yorumlarına Hollanda vizesi sayfasından ulaşmak mümkündür.
Hollanda ve çoğu Schengen vize bölgesi ülkesi 4 Aralık 2020 tarihinden itibaren vize başvurularını tekrar kabul etmeye başlamıştır. Seyahat tarihleri hakkında karantina kısıtlamaları hakkındaki detaylı bilgiye VFS Global vize ofisleriyle iletişime geçilerek ulaşılabilirsiniz.
whatsapp