• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

İngiltere Vizesi

İngiltere'ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları İngiltere vize istiyor mu sorusunu araştırır. Bordo yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeye tabi iken siyah pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek şartı ile vize almadan ülkeye giriş gerçekleştirebilir.

İngiltere vizesi seyahat amacına göre farklı türlere ayrılmıştır, vize başvurusu yapacak olan kişinin statüsü ile seyahat nedeni dışında yerleşme ve çalışma vizesi türleri de bulunmaktadır. Ankara anlaşması vizesi ülkede iş kurmak isteyenlere verilmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu online olarak doldurulan başvuru formu ile başlatılır. Formda gerçek dışı beyanda bulunulması halinde talep ret edilir. Formun doldurulmasının ardından evrak hazırlama aşamasına geçilir tüm bu aşamalarda Vize Ofis başvuru sahiplerine her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

İngiltere vizesi evrakları detaylı olarak konsolosluktan ya da yetkili başvuru merkezlerinden öğrenilir. Evrakların yeminli tercüman tarafından İngilizce olarak çevrilmesi önemlidir.

İngiltere vizesi ücreti 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ya da 10 yıl süreli vizelere ve vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

Kategoride Ara
İngiltere Vizesi 2022
İngiltere Vizesi 2022

İngiltere vizesi 2022 almak isteyen kişilerin prosedürlere hakim olarak başvurularını bireysel olarak tamamlamalarının yanı sıra danışmanlık firmalarından destek alarak başvurularını ...

 • 6
 • 0
 • İngiltere Vizesi
İngiltere’de Evlenmek
İngiltere’de Evlenmek

İngiltere’de evlenmek isteyen çiftler için yasada yapılan değişik ile her mekanda evlenebilme özgürlüğü elde edildi. ...

 • 76
 • 0
 • İngiltere Vizesi
İngiltere Vize Form ve Dilekçe 2021
İngiltere Vize Form ve Dilekçe 2021

İngiltere vize formu, vize başvurusu için doldurulması gereken ve konsolosluğa ibraz edilmesi gereken bir belgedir. Vize başvuru formuna İngiltere konsolosluğunun ...

 • 61
 • 0
 • İngiltere Vizesi
İngiltere Vize Reddi ve Çözümü (2021)
İngiltere Vize Reddi ve Çözümü (2021)

Toplamda 4 ülkenin birleşmesiyle oluşan Birleşik Krallığın merkezi olarak İngiltere bilinmektedir. Yıl içerisinde binlerce kişinin İngiltere’ye seyahat etmek amacıyla harekete ...

 • 20
 • 0
 • İngiltere Vizesi
İngiltere Vize Evrakları: 2021 Tam Liste
İngiltere Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

Online olarak veya telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak İngiltere vizelerini alırken gerekli evraklar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Standart olarak hazırlamanız gereken evraklarla ...

 • 18
 • 20
 • İngiltere Vizesi
İngiltere Oturum Başvurusu
İngiltere Oturum Başvurusu

İngiltere’nin 1 Şubat 2021 tarihi itibariyle AB’den tamamen ayrılması nedeniyle bazı değişiklikler yaşanacaktır. Bu tarihe kadar ülkeye giden kişilerin şüphesiz ...

 • 46
 • 0
 • İngiltere Vizesi
İngiltere Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste
İngiltere Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

İngiltere’ye gitmek istediğinizde seyahat türüne göre yapacağınız başvurular için bazı ücretleri ödemeniz gerekmektedir. Uygun bir kategori üzerinden atacağınız adımlarda sonuçların ...

 • 240
 • 20
 • İngiltere Vizesi
İngiltere Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
İngiltere Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

İngiltere seyahatlerinizi çeşitli amaçlarla gerçekleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınızı görmek, ticari faaliyetlere katılmak, turistik olarak seyahat etmek için İngiltere vizelerine başvuru yapabilirsiniz. ...

 • 61
 • 20
 • İngiltere Vizesi
İngiltere Vizesi Sık Sorulan Sorular
İngiltere-Birleşik Krallık Schengen vize bölgesi ülkesi değildir. İngiltere kısa süreli seyahatlerde bulunacak kişiler gerekli evraklarını hazırlayarak vize başvuru merkezlerine başvurarak vize işlemlerini başlatabilirler. TLS Contact vize aracılık kurumu yetkili vize başvuru merkezidir. Uzun süreli vizeler için Birleşik Krallık dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmak gerekmektedir.
Birleşik Krallık İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’dan oluşmaktadır. Birleşik Krallık Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Turistik seyahatlerde, Ticari seyahatlerde, Eğitim amaçlı seyahatlerde kısa süreli Birleşik Krallık vizesi almak gerekmektedir. Kısa süreli vizelerde vize başvuru merkezlerinde işlem yapmak gerekmektedir.
İngiltere vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerine talep edilen vize türü için gerekli evraklarla başvuru yapmak gerekmektedir. TLS Contact aracılık kurumu yetkili vize başvuru merkezidir. Kısa süreli vizeler için TLS Contact vize ofislerinde vize başvurusu işlemleri tamamlanmaktadır.
İngiltere vize başvurularının sonuçlanma süresi resmi olarak 15 gündür. Daha acil vize ihtiyaçlarında İngiltere dış temsilciliklerinin verdiği yetki ile Ekspres (Priority Visa) ve Super Ekspres (Super Priority Visa) hızlı vize işlemleri ayrıcalığı bulunmaktadır. Vize başvuru merkezinde ek bir bedel ödeyerek İngiltere vizesi hızlı bir şekilde alınabilir.
İngiltere Turistik vizeler daha önce Schengen vize kriterlerine göre belirlenirken, günümüzde Birleşik Krallık’ın AB üyeliğinin ayrılmasından sonra farklı bir vize prosedürü uygulanmaya başlanmıştır. İngiltere vizeleri sürelerine göre belirlenir; seyahat amacına göre 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıllık vizeler verilmektedir. Kısa süreli İngiltere turistik seyahatinde bulunacaklar 6 aylık vizelere başvuru yaparlar. Başvurular vize başvuru merkezleri üzerinden kabul edilmektedir.

2020-2021 yılında belirlenmiş İngiltere vize ücretleri şu şekildedir:

6 Aylık İngiltere Turistik Vize ücreti                      128 USD

6 Aylık Ticari Vize Ücreti                                       129 USD

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi                                  129 USD

İngiltere 2 yıllık Vize Ücreti                                  495 USD

İngiltere 5 yıllık Vize Ücreti                                  896 USD

İngiltere 10 yıllık Vize Ücreti                              1124 USD

6 Aylık İngiltere Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi       133 USD

11 Aylık İngiltere Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi      254 USD

1 Yıllık Akademik Vize                                         240 USD

Tier 4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi                        476 USD

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi                              2057 USD

İngiltere Yerleşim Vizesi                                     4390 USD

İngiltere Geri Dönüş Vizesi                                  607 USD

İngiltere vizesi hakkında kişisel yorumlara Ekşi Sözlük İnternet sitesi sayfalarından ulaşmak mümkündür. Kullanıcılar kişisel yorumlarını İngiltere vizesi sayfasında yayınlamaktadır.
İngiltere vizesinin sonuçlanma süresi 15 günü bulmaktadır. Daha kısa sürede vize almak için Ekspres ve Süper Ekspres vize başvuruları yapılabilmektedir. Ekspres vizelerde süre 4 güne inmekte, Süper Ekspres vize başvurularında 2 gün sonrasına vize randevusu alınabilmektedir.
whatsapp