• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

Kanada Vizesi

Kanada vize istiyor mu sorusunu araştıran Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Seyahat nedenine göre tek girişli ya da çok girişli vize verilmektedir, tek giriş vizesi ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için sadece bir giriş hakkı tanır. Çok girişli vize ise 6 ayı geçmemek şartı ile istendiği kadar giriş çıkış yapma hakkı sağlamaktadır.

Kanada vizesi türleri içerisinde yabancı diplomatlara verilen A vizesi, turistlere verilen B vizesi, transit geçişler için C vizesi gibi nedenlere bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir.

Kanada vizesi başvurusu yapabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Sağlıklı olmak, geçerli pasaportu bulunmak, ülke yasalarına uyulacağını garanti etmek, seyahat bittiğinde döneceğini taahhüt etmek, Türkiye'deki ikametini ibraz etmek, ülkede kalındığı süre içerisinde mali kaynaklara sahip olduğunu belgelemek gerekmektedir.

Kanada vizesi evrakları hakkında bilgi sahibi olmak, gerekli olan formu doğru ve eksiksiz olarak hazırlayabilmek için Vize Ofis uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Kanada vizesi ücreti seyahatin türüne ve amacına göre değişiklik gösterir. Yapılan başvurunun reddedilmesi halinde ücretin iade edilmesi söz konusu değildir. Bu yüzden müracaattan önce başvurunun tüm detayları dikkatle hazırlanmalıdır.

Kategoride Ara
Kanada Vizesi 2022
Kanada Vizesi 2022

Kanada vizesi 2022 şartlarına göre hazırlamanız gereken belirli evraklar vardır. Evrak listeleri, başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösterir. ...

 • 3
 • 0
 • Kanada Vizesi
Kanada Oturum Başvurusu
Kanada Oturum Başvurusu

İstihdamı güçlü olan bir alanda çalışabilmek ve Türkiye Cumhuriyeti’nden ya da üçüncü bir ülkeden başvuruları gerçekleştirerek, ihtiyaç duyulan alanlarda kendinizi ...

 • 39
 • 0
 • Kanada Vizesi
Kanada Vize Evrakları: 2021 Tam Liste
Kanada Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

Kanada vize başvurularını gerçekleştireceğinizde bazı evrakları sabit olarak hazırlamanız gerekmektedir. Mesleki durumlarınıza göre ve içerisinde bulunduğunuz şartlar çerçevesinde başvurularınızı gerçekleştirmeli ...

 • 11
 • 0
 • Kanada Vizesi
Kanada Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Kanada Vize Reddi ve Çözümü (2021)

Kanada vizeleri için başvurularınızı gerçekleştireceğinizde, ret yanıtını almamanızı sağlayacak olan adımları atabilmek için Vize Ofisi merkezlerimizle görüşebilirsiniz. Bu sayede ekiplerimizin ...

 • 129
 • 0
 • Kanada Vizesi
Kanada Vizesi Sık Sorulan Sorular
Kanada vizesi hakkında kişisel yorumların yapıldığı sayfada Ekşi sözlük yazarları Kanada vizeleri hakkında düşüncelerini paylaşmaktadır.
Kanada dış temsilciliği tarafından belirlenen vize harç ücreti 100 Kanada dolarıdır. Uzun süreli eğitim vizeleri harç ücreti 150 dolar, çalışma vizesi ücreti de 150 dolardır. 6-12 yaş arasından 45 dolar alınmaktadır, 0-6 yaş arasından bir ücret talep edilmemektedir.
Kanada Konsolosluğu vize işlemlerinin onaylandığı bir dış temsilciliktir. Vize başvuru sahipleri vize aracı kurumları aracılığı ile vize başvuru dosyalarını Konsolosluk vize bölümüne iletirler. Kanada Konsolosluğu iletişim bilgileri: Kanada Başkonsolosluğu 209 Büyükdere Caddesi Tekfen Tower Levent 4, İstanbul 34394 Türkiye Tel: 90-212-385-9700 Fax: 90-212-357-1000 Email: ISTBL-Consular@international.gc.ca
Kanada vize başvuruları halen kabul edilmektedir. Pandemi dolayısıyla başvurular Kanada Büyükelçiliği İnternet sitesi üzerinden online kabul edilmektedir. İki aşamalı bir başvuru süreci geçerlidir. Başvurular bir ön kabul aldıktan sonra değerlendirilir.
VFS Global vize aracılık kurumu Kanada vize başvurularını kabul etmektedir. Vize başvuru sahipleri seyahat amaçlarına göre talep ettikleri vize türündeki gerekli evrakları tamamlayarak VFS Global vize ofislerine iletirler. Başvuru süreci şu an online yapılmaktadır ve evraklar taratılarak sisteme yüklenmektedir.
Kanada vize başvuruları Temmuz 2020 tarihinde yeniden açılmıştır. Başvurular online olarak yapılmaktadır. Vize aracı kurumlar aracılığı ile İnternet üzerinden vize başvuruları da yapılmaktadır.
Kanada vize başvurusu halen devam etmektedir, vize başvuruları İnternet üzerinden alınmaktadır. Vize başvuru formu online olarak doldurulur ve evraklar sisteme taratılarak yüklenir.
Kanada vizesi almak için vize aracı kurumlara başvurmak gerekmektedir. Vize başvuru sahipleri talep ettikleri vize türünde gerekli evraklarını vize başvuru merkezlerine ileterek vize işlemlerini başlatabilirler. Temmuz 2020 tarihinde yeniden açılan başvurular İnternet üzerinden alınmaktadır.
whatsapp