ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: İtalya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

İtalya hem kültürü hem de yaşam tarzı ile dikkatleri üzerine çeken bir Avrupa ülkesidir. Bilindiği üzere hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinin ekonomilerinin son derece güçlü olduğunu söylemek mümkün. İşte bu bağlamda İtalya’nın da ekonomisi merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. Ekonomi denildiğinde de ilk olarak akla, en düşük ücret olarak bilinen asgari ücret gelmektedir. Peki, İtalya asgari ücret maaş tutarı ne kadar?

İtalya Asgari Ücret Fiyatları

İtalya asgari ücret ne kadar sorusunun yanıtını merak edenler için yapılan son zamlar ile birlikte bu ülkedeki ortalama asgari ücret maaş tutarının ortalama 1662 Euro’ya çıkarıldığını söyleyebiliriz.

İtalya asgari ücret 2020 yılının başında toplumda en düşük maaş olarak 950 Euro vermekte idi. Fakat ülkedeki asgari ücretin mesleklere göre değiştiği düşünülürse en düşük tutar için bu rakamlar geçerliydi.

İtalya asgari ücret 2021 yılı için ise yukarıda da belirttiğimiz üzere ortalama 1662 Euro civarında bir tutar söz konusudur.

İtalya Asgari Ücret Kaç Euro?

Bilindiği üzere Euro, Türk Lirası karşısında son zamanlarda sürekli değer kazanmaktadır. İşte bu bağlamda özellikle Türk vatandaşlar, hangi ülkelerde ne kadar asgari ücret verildiği sorusunun yanıtını merak etmektedir. Buna göre İtalya’da çalışan bir işçinin ne kadar asgari ücret aldığı sorusu da araştırılan konular içerisindedir. İtalya asgari ücret için ülkede belirlenen ortalama tutarın 1662 Euro olarak açıklandığını bir kez daha belirtelim.

İtalya’da Asgari Ücret Saatlik

İtalya asgari ücret çalışan kişi sayısı hepimizin de tahmin edebileceği üzere Türkiye’ye nazaran daha az. Bu yüzden ülke içerisindeki asgari ücret tutarları merak edilen konular içerisindedir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu ülkede saat başına alınan minimum ücret meslek dallarına göre değişmektedir. Mesela; İnşaat işçileri saat başına 71,91 TL alırken; mağaza satış personelleri 66.06 TL, Bankacılar ise 111.21 TL dolaylarında almaktadır. Mesleklerdeki statü arttıkça saat başına alınan ücret tutarının da arttığını söyleyebiliriz. Ülkemizde ise saat başından ziyade günlük olarak bu tutarların alınması, özellikle de her gün ortaya çıkan zamlar dahilinde epey üzücüdür.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı